13:39:14 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نخستین عمل پیوند دست در یاسوج انجام شد
نخستین عمل پیوند دست در یاسوج انجام شد
یاسوج- ایرنا- متخصص جراحی عروق و اندو واسکولار دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: نخستین عمل پیوند دست در این شهر با همت و سرعت عمل و دقت کادر درمانی بیمارستان شهید بهشتی یاسوج با نتیجه رضایت بخش انجام شد.

سید علی محمد سادات روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردی ۵۷ ساله در شهر دهدشت واقع در کهگیلویه و بویراحمد با شلیک اسلحه ساچمه زنی از ناحیه دست دچار سانحه شده بود که بافت روی دست، داخل ساعد و تمام عروق، شریان ها، پوست، عضلات و بخشی از اعصاب دست این بیمار متلاشی شده بود.
متخصص جراحی عروق و اندوواسکولار دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: در ابتدا تصمیم به قطع دست وی در شهر دهدشت گرفته شده بود اما بیمار به شهر یاسوج انتقال یافت.
سادات بیان کرد: با استفاده از ورید پا و دست، عمل پیوند دست این بیمار با موفقیت انجام شد.
وی ادامه داد: به سبب اینکه دست وی از بازو به پایین پوشش نداشت و عضله و پوست از بین رفته بود، با روش فلپ چرخشی و استفاده از بخش های کناره ناحیه، روی پیوند عروق پوشانده شد.
متخصص جراحی عروق و اندوواسکولار دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: بیمار هم اینک قادر است که دست خود را از ناحیه بازو و انگشت ها تکان دهد و تنها یک عمل در ساعد وی باقی مانده که به زودی این جراحی نیز انجام می شود.
۹۸۶۸/۱۶۶۲

منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  مانور واکنش در شرایط اضطراری در شرکت نفت گچساران برگزار شد
تبليغات