2:35:22 - شنبه 27 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
میزان مرگ و میر مادران باردار در کهگیلویه و بویراحمد به صفر رسید
میزان مرگ و میر مادران باردار در کهگیلویه و بویراحمد به صفر رسید
رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان در برخی شاخص‌های سلامت از جمله در زمینه میزان مرگ و میر مادران باردار و کودکان در حال تولد از میانگین کشوری بالاتر است به گونه‌ای که نزدیک به صفر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، ابراهیم نعیمی پیش از خطبههای این هفته نماز جمعه یاسوج با اشاره به هفته سلامت از یکم تا هفتم اردیبهشتماهاظهار داشت: شعار این هفته «مراقبتهای اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» است.

وی عنوان کرد: بحث سلامت چند شاخص مهم و اصلی شامل عدالت بهداشتی و درمانی، مشارکت مردمی و همکاری بین بخشی دارد که در این شرایط شاهد تحقق هر چه بهتر سلامت هستیم.

نعیمی با اشاره به اینکه این شعارها همواره مد نظر سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است، ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب خدمات ارزندهای در عرصه بهداشت و درمان در استان بهویژه در روستاها انجام شده است.

وی با اشاره به فعالیت خانههای بهداشت، پایگاه و مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق روستایی افزود: هم اکنون ۷۰۰ بهورز، ۶۰۰ ماما و ۱۰۰ پزشکی عمومی در روستاهای استان به مردم خدمت ارائه میدهند.

نعیمی تاکید کرد: استان در برخی شاخصهای سلامت از جمله در زمینه میزان مرگ و میر مادران باردار و کودکان در حال تولد از میانگین کشوری بالاتر است به گونهای که نزدیک به صفر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در بیماریهای غیرواگیر همچون دیابت، فشار خون و بیماریهای قلبی و عروقی نیز وضعیت خوبی در کشور داریم.

خبر جدید  توزیع ۸۰۰ بسته آموزشی بین دانش آموزان نیازمند

نعیمی به مردم توصیه کرد بحثت خودمراقبتی را جدی بگیرند و گفت: تریبونهای نماز جمعه فرصت مهمی برای ارائه عملکرد و فعالیتهای حوزه بهداشت و درمان استان در هفته سلامت است که جا دارد از اینکه این فرصت را در اختیار ما قرار دادند که همکارانمان در سایر مناطق استان این عملکرد را تبیین و بیان کنند، تقدیر کنم.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)




تبليغات
بانک پاسارگاد