3:01:03 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مودیان اظهارنامه مالیاتی را تا پانزهم دی ارائه دهند
مودیان اظهارنامه مالیاتی را تا پانزهم دی ارائه دهند
یاسوج- ایرنا – مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد گفت: مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیات برارزش افزوده دوره پاییز در این استان تا پایان پازدهم دی ماه سال جاری است.

محمدعلی غفاریروز سه شنبه در گفت و گو خبرنگار ایرنا از مودیان مالیات برارزش افزوده در کهگیلویه و بویراحمد خواست تا در این فرصت اظهارنامه مالیاتی خود را در سامانه www.evat.ir ثبت کنند.
وی اظهار داشت : مودیانی که نسبت به ثبت اظهارنامه مالیات برارزش افزوده خود در موعد مقرر اقدام نکنند، مشمول جریمه خواهند شد.
مالیات برارزش افزوده وجهی است که از مصرف کننده نهایی دریافت و برای کمک به عمران و آبادانی شهرها، آموزش و پرورش و سلامت هزینه می شود.
مالیات بر ارزش افزوده در واقع مالیاتی است که بر قیمت اضافه شده تعلق می گیرد زیرا کالاها از وقتی که به شکل مجموعه ای از مواد خام هستند تا زمانی که به کالاهای مصرفی تبدیل شده و به دست مصرف کننده نهایی می رسند چند مرحله را پشت سر می گذارند.
از آنجا که در هر مرحله بر ارزش اقتصادی کالا افزوده می‏ شود مالیات بر ارزش افزوده نیز در تمامی مراحل بر اساس مابه التفاوت قیمت خرید و فروش محاسبه و دریافت خواهد شد.
تولیدکنندگان نیز در هر مرحله مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده را به قیمت تمام شده کالا اضافه می کنند.
در کهگیلویه و بویراحمد حدود ۵۰ هزار مؤدی حقیقی و حقوقی وجود دارد.
این استان دارای ۱۷ شهرداری و حدود ۵۵۰ دهیاری است.
کهگیلویه و بویراحمد با هشت شهرستان بیش از ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد.
۸۱۴۳/۱۶۶۲

منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  احداث هفت ایستگاه فوق توزیع برق در کهگیلویه و بویراحمد ضروری است
تبليغات