2:30:07 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
موازی کاری عامل مهجوریت امور قرآنی در کهگیلویه وبویراحمد است
موازی کاری عامل مهجوریت امور قرآنی در کهگیلویه وبویراحمد است
یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: موازی کاری نهادهای مختلف فرهنگی این استان از عوامل اصلی مهجوریت امور و فعالیت های قرآنی در استان است.

به گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: تعدد متولیان امور قرآنی در این استان سبب شده که با وجود صرف وقت، انرژی و هزینه های زیاد نتایج لازم و قابل توجهی کسب نشود.
وی خواستار هماهنگی، تعامل، همکاری و مشارکت هر چه بیشتر مسئولان اجرایی و نهادهای فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد برای انجام مطلوب تر فعالیت های قرآنی در این استان شد.
احمدی افزود: باید فعالیت های قرآنی در کهگیلویه و بویراحمد منسجم تر و بابرنامه تر از گذشته باشد و سازوکارهای نوین نیز در راستای ترویج روزافزون فرهنگ قرآنی در استان تدوین و اجرا شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نهادهای مختلف فرهنگی استان تاکنون به طور سنتی در زمینه فعالیت های قرآنی تلاش و اقدام کرده اند که باید این روش تغییر یافته و اصولی شود.
احمدی عنوان کرد: چنانچه مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیش از پیش عامل به قرآن باشند مردم و به ویژه نسل جوان استان نیز در این زمینه از آنان الگو خواهند گرفت.
وی بر لزوم بکارگیری روش های به روز و جدید برای آموزش قرآن به قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد از جمله کودکان و دانش آموزان تأکید کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: اوایل اسفند امسال یک سامانه در تمامی نقاط کشور از جمله این استان برای صدور مجوز فعالیت مؤسسه های قرآنی راه اندازی می شود.
رضا دهبانی پور اظهار داشت: بر اساس این سامانه ملی متقاضیان ایجاد مؤسسه های جدید قرآنی در کهگیلویه و بویراحمد می توانند مجوزهای لازم را از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یا اداره کل تبلیغات اسلامی استان دریافت کنند.
وی افزود: هدف از راه اندازی این سامانه ملی سهولت در ایجاد مؤسسه های قرآنی و کاهش مدت زمان صدور مجوزهای مورد نیاز آنهاست.
امام جمعه یاسوج نیز قرآن را قانون اساسی مسلمانان دانست و گفت: تمسک هر چه بیشتر ملت های مسلمان به این کتاب آسمانی سبب هدایت و سعادت دنیوی و اخروی آنان می شود.
حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی اظهار داشت: قرآن کریم سرمایه گرانبهایی است که باید مسلمانان بیش از پیش قدردان آن باشند.
وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر احکام الهی بوده و باید در زمینه فعالیت های قرآنی حساسیت بیشتری وجود داشته باشد.
امام جمعه یاسوج بیان کرد: در صورتی که دستورات راهگشای قرآن کریم به طور کامل و دقیق در جامعه اجرا شود آثار و برکات مثبت متعددی به دنبال دارد.
حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: همگان اعم از مردم و مسئولان اجرایی موظفند در حد توان برای فراگیر شدن قرآن کریم و اجرای دستورات زندگی بخش آن در جامعه تلاش کنند.
وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ابراز داشت: تلاش دشمنان در این چهار دهه ناامید کردن ملت ایران بوده اما به لطف الهی موفق نشده اند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: هم اینک ۷۰۰ خانه قرآنی و ۱۱ مؤسسه قرآنی در این استان فعال است.
حجت الاسلام حمید برازش اظهار داشت: سه سال اخیر ۱۵۰ حافظ ۱۰ جزء قرآن کریم در کهگیلویه و بویراحمد تربیت شده است.
وی افزود: ابتدای امسال تاکنون ۲۲۰ محفل انس با قرآن کریم در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شده است.
حجت الاسلام برازش بیان کرد: سال گذشته حدود سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در حوزه قرآن از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی این استان هزینه شد.
فعال فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: چنانچه بخشی از اعتبارات قرآنی نهادهای مختلف فرهنگی این استان در اختیار بخش غیردولتی قرار گیرد دستاوردهای بهتری کسب می شود.
ستار هدایتخواه اظهار داشت: باید یک سیاستگذاری کلان از سوی اعضای شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه شیوه های آموزش قرآن در ابن استان انجام شود.
وی افزود: در زمینه فعالیت های قرآنی در کهگیلویه و بویراحمد نباید تنها به آمار و ارقام منتشره از سوی نهادهای مختلف فرهنگی این استان اکتفا کرد بلکه لازم است به واقعیت ها نیز توجه شود.
۷۵۳۵/۱۶۶۲

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  هدفگذاری حمایت از فعالین صنایع دستی/ برگزاری نمایشگاه در ۱۲۰ غرفه - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات