19:00:11 - شنبه 30 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
منابع طبیعی مانع ایجاد سیل در مناطق شهری کهگیلویه و بویراحمد شد
منابع طبیعی مانع ایجاد سیل در مناطق شهری کهگیلویه و بویراحمد شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: جریان‌های ایجاد شده ناشی از بارش‌های اخیر در استان به‌طور طبیعی هدایت شد و در حوزه شهری شاهد سیل نبودیم.

محسن جعفرینژاد در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در خصوص علت وقوع خسارات ناشی از بارشهای اخیر در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: دلیل اصلی تغییر در حجم بارشهای جوّی ناشی از تغییرات اقلیمی است ولی تبعات ناشی از آن نیاز به بررسیهای کارشناسانه دارد.

وی با بیان اینکه عوامل انسانی در بروز آسیبهای و خسارتهای ناشی از سیل در کنار سایر مسائل تأثیرگذار است، گفت: با توجه به اینکه جنگلهای استان کهگیلویه و بویراحمد آسیب جدی ندیده است، جریانهای ایجاد شده در مسیلها، آبراههها و رودخانهها بهصورت طبیعی هدایت و منتقل شد واصلاً در حوزه شهری شاهد وقوع سیل نبودیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در صورتیکه در هر نقطه از کشور از جنگلها مراقبت کنیم و اجازه ندهیم اراضی شیبدار زیر کشت بروند و ساخت و ساز در چنین مناطقی انجام شود میتوانیم در کاهش آثار ناشی از بحرانهای طبیعی نقش مؤثری داشته باشیم.

جعفرینژاد در پایان گفت: تعیین میزان تأثیرگذاری عوامل مختلف از جمله عوامل انسانی در بروز آسیبهای ناشی از بارندگیهای شدید در استان نیازمند بررسی کارشناسانه است و تا پایان فروردین ماه با جلساتی که با مدیریت بحران برگزار خواهد شد، این موضوع مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/۴۱۰۵/۴۰۸۳/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  تلاش نیروهای امدادی برای یافتن پیکر جوان غرق شده در رودخانه خرسان
تبليغات
بانک پاسارگاد