19:37:33 - شنبه 9 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون رئیس‌جمهور در یاسوج: بخش عمده‌ای از مشکلات شهرهای بزرگی ناشی از مهاجرت است
معاون رئیس‌جمهور در یاسوج: بخش عمده‌ای از مشکلات شهرهای بزرگی ناشی از مهاجرت است
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه بخش قابل توجهی از مشکلات اجتماعی ما در شهرهای بزرگ ناشی از مهاجرت‌ است، گفت: توجه دولت به روستاها و مناطق عشایری یکی از سیاست‌های راهبردی برای درمان و علاج مشکلات و آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسینعلی امیری عصر امروز در جمع مردم روستاهای تنگ تامرادی شهرستان بویراحمد اظهار داشت: نگاه دولت به مناطق روستایی و عشایری راهبردی و نگاه به نظام قاعده سکونت است، از این رو برنامههایی از جمله پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی برای ارتقای سطح معیشت در مناطق روستایی در دستور کار دولت قرار گرفت.

وی افزود: اگر امکانات لازم در روستاها و مناطق عشایری فراهم باشد و توسعه متوازن و عدالت اجتماعی که از مهمترین شعارهای نظام و مطالبات مقام معظم رهبری است، اتفاق بیفتد شاهد مهاجرت عشایر و روستاییان به شهرها و حاشیه شهرها نخواهیم بود.

معاون پارلمانی رئیسجمهور گفت: بخش عمدهای از نیازهای اساسی کشور توسط روستاییان و عشایر تامین میشود و اگر امکانات لازم برای ماندگاری مردم در مناطق روستایی و عشایری فراهم باشد عشایر و روستاییان نیازی به مهاجرت و سکونت در حاشیه شهرها ندارد.

امیری با بیان اینکه بخش قابل توجهی از مشکلات اجتماعی ما در شهرهای بزرگ ناشی از همین مهاجرتها است، عنوان کرد: توجه دولت به روستاها و مناطق عشایری یکی از سیاستهای راهبردی برای درمان و علاج مشکلات و آسیبهای اجتماعی است.

وی از پیگیری برای رفع مشکلات مردم روستاهای منطقه تنگ تامرادی شهرستان بویراحمد خبر داد و گفت: به طور قطع استاندار کهگیلویه و بویراحمد اعتباری برای رفع نیازهای این منطقه در نظر گرفته و برخی نیازها هم به مطالعه نیاز دارد که در دستور کار قرار میگیرد.

خبر جدید  ارزیابی عملکرد دستگاه‌های عضو ستاد اربعین حسینی

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد