3:46:19 - دوشنبه 4 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای بی‌خطرسازی زباله‌ها ضرب‌الاجل تعیین کرد
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای بی‌خطرسازی زباله‌ها ضرب‌الاجل تعیین کرد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مراکز درمانی استان برای بی‌خطرسازی زباله‌های خود یک ماه فرصت دارند و در غیر این صورت پلمب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، عزیز فیلی در نشست کارگروه مدیریت پسماند کهگیلویه و بویراحمداظهار داشت: مراکز درمانی تنها تا یک ماه آینده نسبت به بیخطرسازی زبالههای عفونی خود مهلت دارند در صورت عدم اجرای این فرآیند این مراکز پلمب میشوند.

وی با اشاره به اینکه روزانه ۷۰۰ تن زباله در استان تولید میشود عنوان کرد: بیش از یک سوم زباله استان در شهرستان بویراحمد تولید و جمعآوری میشود.

فیلی خواستار تشکیل کمیتهای متشکل از فرماندار بویراحمد، شهردار یاسوج و مدیرکل حفاظت محیط زیست شد و افزود: تا ۲۵ اسفندماه تکلیف سرمایهگذار سایت دوپشته دشتروم مشخص شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمدبا تاکید بر اینکه دوپشته دشتروم مهمترین سایت دفن زباله استان است، ادامه داد: دفتر شهری استانداری بر روند ساماندهی سایت دوپشته دشتروم نظارت کند.

وی عنوان کرد: در نشستی از دهیارانی که پسماند روستاهای خود را خارج از سایت دفن زباله رها میکنند دعوت کرده و از آنها تعهد بگیرید که در صورت تکرار این اقدام با آنها برخورد میشود.

فیلی با تاکید بر اینکه با آغوش باز از سرمایهگذاران استقبال میکنیم، تصریح کرد: از حیث تسهیلات برای ساماندهی سایت دوپشته هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و باید پیمانکار را برای تسریع در اجرای این پروژه حمایت کنید.

وی افزود: سایر شهرستانهای استان به ویژه کهگیلویه و گچساران نسبت به تعیین مکان برای ایجاد و ساماندهی سایت زباله شهرهای خود اقدام کنند.

خبر جدید  دعوت نماینده ولی فقیه ‌و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس

فیلی با تاکید براهمیت بی خطرسازی زباله های عفونی، گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مدیر حاکمیت فصل بهداشت و درمان باید پاسخگو باشد و اگر اتفاقی در این رابطه بیافتد وی را مسئول میدانیم.

وی خواستار تشکیل کمیته ۳ نفره متشکل از نماینده علوم پزشکی، محیط زیست و نظام پزشکی شد و ادامه داد: این تیم از تمامی مراکز بهداشتی و درمانی بازدید کرده و به آنها فرصت یک ماه برای جمعآوری و بیخطرسازی زبالههای خود را بدهند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه با هیچکس تعارف نداریم، تصریح کرد: هر مرکزی که بعد از این تاریخ رعایت نکرد به طور قطع پلمب میشود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد