12:56:04 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مصوبات سفر وزیر بهداشت به کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده
مصوبات سفر وزیر بهداشت به کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده
یاسوج – ایرنا – وزیر بهداشت در سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر بهره برداری از چهار پروژه بهداشتی و درمانی، مصوباتی برای بهبود زیرساخت های بخش سلامت در شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده داشته است.

به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح روز جمعه هفت دی با استقبال پرشور مردم و مسئولان وارد شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد شد.
وزیر بهداشت در سفری یک روزه برای افتتاح چند طرح بهداشتی و درمانی به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده است.
این طرح ها شامل بیمارستان های یاسوج و باشت، اورژانس دهدشت و مرکز درمان ناباروری (IVF) بیمارستان بی بی حکیمه خاتون (س) گچساران است.
بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی شهر یاسوج در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع و زیربنای ۲۴ هزار و ۸۰۰ متر مربع در هشت طبقه و ۳۲ بخش تخصصی و فوق تخصصی، اورژانس شهر دهدشت در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع با ۷۰ تخت درمانی، بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهر باشت در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع و با هزینه ای افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال و مرکز درمان ناباروری (IVF) بیمارستان بی بی حکیمه خاتون (س) شهر گچساران با زیربنای سه هزار مترمربع چهار طرح بهداشتی و درمانی بودند که در سفر یک روزه وزیر بهداشت در استان کهگیلویه و بویراحمد با هزینه ای بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسیدند.
وزیر بهداشت علاوه بر بهره برداری از این طرح ها در جلسات شورای اداری شهرستانهای هشت گانه شرکت و از نزدیک با مشکلات حوزه بهداشت و درمان دراین شهرستانها نیز آشنا شد.
با رایزنی نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده ۱۱ مصوبه برای این شهرستانها اجرایی می شود.
نماینده شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی چرام و لنده روز دوشنبه در این باره با اشاره به اخذ مجوز بیمارستان ۹۲ تختخوابی دهدشت به خبرنگار ایرنا گفت: با برنامه ریزی های انجام شده طی شدن مراحل قانونی این بیمارستان وارد فاز اجرایی خواهد شد.
عدل هاشمی، تسریع در روند عملیات اجرایی بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهرستان چرام و لنده را از دیگر مصوبات عنوان کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح ها بسیاری از مشکلات حوزه بهداشتی و درمانی این شهرستانها برطرف خواهد شد.
وی تخصیص ۱۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز بیمارستان بهمئی را یکی از مصوبات خوب در دیدار با وزیر ذکر کرد.
هاشمی پور تصریح کرد: با این میزان اعتبار تجهیزات پزشکی و بیمارستانی مورد نیاز خریداری و نصب خواهد شد.
نماینده مردم در مجلس با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده و اخذ مجوز احداث اورژانس هوایی گفت: با همکاری وزارت عملیات اجرایی این طرح از سر گرفته خواهد شد.
هاشمی پور اضافه کرد: ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار به باند اضطراری فرودگاه در دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه در بودجه ۹۸ نیز قبلا پیش بینی شده بود.
وی تعیین تکلیف طرح های نیمه تمام در حوزه بهداشت و درمان را یکی از دغدغه های اصلی مردم و مسئولان دانست و بیان کرد: با قول مساعد وزیر بیش از ۲۰ طرح بهداشتی و درمانی حوزه انتخابیه تامین اعتبار و اجرایی خواهد شد.
کلینیک تخصصی با ۳۲ اتاق و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی، مرکز تسهیلات زایمان بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت با ۶۰ درصد پیشرفت،مرکز آموزش بهورزی، ستاد شبکه شهرستان، مرکز بهداشتی درمانی قلعه رئیسی و دیشموک از مهم ترین این طرح ها است.
هاشمی پور تأمین اعتبار خرید دستگاه سی تی اسکن، پذیرش دانشجو و راه اندازی رشته های پرستاری، مامایی و بهداشت در دانشگاه آزاد دهدشت، پرداخت مطالبات معوق پزشکان، پرستاران، بازنشستگان و عوامل شبکه بهداشت و درمان، اخذ مجوز پایگاه انتقال خون دهدشت و تامین اعتبار لازم برای مرمت و احداث منازل مسکونی پزشکان را از دیگر مصوبات سفر وزیر اعلام کرد.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه وزیر بهداشت یکی از مسئولان کارآمد، متعهد و پرتلاش دولت بوده و تمام دغدغه وی رفع مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان است گفت: افزایش بودجه در حوزه بهداشت و درمان باید در اولویت سازمان برنامه و بودجه قرار گیرد.
شهرستانه های چهار گانه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده با بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت جز چهار شهرستان محروم کشور در زمینه های مختلف هستند.
۷۵۳۱/۶۱۱۰

خبر جدید  واژگونی آمبولانس درمحور یاسوج به بابامیدان 2مصدوم در پی داشت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات