12:09:39 - سه‌شنبه 26 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشکلات روستایی که بیشترین کمباین کهگیلویه را دارد
مشکلات روستایی که بیشترین کمباین کهگیلویه را دارد
فرماندار کهگیلویه به همراه بخشدار سوق و جمعی از مدیران شهرستان از روستای کل قیصرعلیا، کل قیصر سفلی، روستای کرباسی و جاده ارتباطی روستای چنگلوا به سوق (بلوط بنگان) بازدید کرد.دهیار روستای کل قیصر در گفت‌وگویی با کبنا، نبود جاده مناسب و زیرسازی و جدول گذاری را از مهمترین مشکلات روستا دانست و اظهار کرد: […]

فرماندار کهگیلویه به همراه بخشدار سوق و جمعی از مدیران شهرستان از روستای کل قیصرعلیا، کل قیصر سفلی، روستای کرباسی و جاده ارتباطی روستای چنگلوا به سوق (بلوط بنگان) بازدید کرد.
دهیار روستای کل قیصر در گفت‌وگویی با کبنا، نبود جاده مناسب و زیرسازی و جدول گذاری را از مهمترین مشکلات روستا دانست و اظهار کرد: طرح هادی در این روستا اجرا نمی‌شود و تنها دیوار حایل و سیل بند نیز نیمه تمام رها شده که یکی از خانه‌ها در معرض سیلاب است و خطر ریزش وجود دارد.
بهار زاده عنوان کرد: قدمت لوله‌های آب روستا بسیار زیاد است.
فرماندار کهگیلویه نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه بر اساس بازدیدهای دوره‌ای که از روستاها داشتیم امروز برای سومین بار است به روستای کل قیصر آمدیم، اظهار کرد: طرح هادی روستای کل قیصر علیا در اعتبارات سال آینده پیش بینی می‌شود،۲ کیلومتر جاده دسترسی روستای کل قیصر علیا به جاده اصلی نیز توسط اداره راهداری شن ریزی می‌شود تا بعد از بارندگی‌ها باتلاق ایجاد نشود.
جعفر نیکبخت عنوان کرد: ۳۰۰ متر از شاه لوله آب آشامیدنی نیز توسط آبفای روستایی تعویض می‌شود، دیوار سیل بند هم پس از بررسی‌های کارشناسی شده، توسط منابع طبیعی تکمیل می‌شود.
نیکبخت در خصوص روستای کل قیصر سفلی نیز گفت:۶۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات روستاهای اقماری برای این روستا اختصاص دادیم که امسال کار می‌شود.
وی گفت: اعتبار برای طرح هادی روستای کرباسی نیز در سال ۹۸ پیش بینی خواهد شد.
فرماندار کهگیلویه در ادامه در بازدید از بخشی از جاده بلوط بنگان (جاده ارتباطی روستای چنگلوا به سوق) اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام عید و استقبال گردشگران از منطقه بلوط بنگان، چاله چوله‌های این مسیر توسط اداره راهداری ترمیم می شود و سپس اداره راه و شهرسازی کار اسفالت آن را انجام می‌دهد.
بخشدار سوق نیز بازسازی آسفالت این مسیر را از مطالبات مهم مردم بخش خود عنوان کرد و خواستار بازسازی این مسیر شد.
متقی رئیس بنیاد مسکن نیز در گفت و گو با خبرنگاران علت اجرایی نشدن طرح هادی در روستای کل قیصر را اشتباهات رخ داده شده در سر شماری‌ها دانست و اظهار کرد:۱۰ روستا با جمعیت بالا داریم که وقتی برای اجرای طرح هادی به کمیته برنامه ریزی استان پیشنهاد دادیم، از سوی کارشناس برنامه بودجه استان به دلیل اینکه کد اجرایی روستاها جدید بود از لیست حذف شدند که کل قیصر نیز جزو آنها بود، و اولویت را با روستاهایی دانستند که طرح هادی آنها نیمه تمام بود.
وی گفت: پارسال علی رغم اینکه اداره شهرستان پیشنهاد اجرای طرح را به کمیته برنامه ریزی داده بود ولی از لیست حذف شدند، امسال نیز در لیست ۹۸ این روستا و دیگر روستاها را ارائه می‌دهیم به کمیته که در صورت رد نشدن از سوی کارشناس برنامه بودجه اعتبار دریافت می‌کند و طرح اجرا می‌شود.
به گزارش کبنا از دهدشت، روستای کل قیصر با داشتن بیش از ۳۰ کمباین و بیش از ۱۰ تراکتور به کارخانه کمباین و ادوات کشاورزی معروف است که این ادوات کشاورزی در سراسر ایران فعال هستند، به وقت برنج در گیلان و به هنگام گندم نیز استان خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و جنوب را پوشش می‌دهند.
۹۹۲۸/۶۱۱۰

خبر جدید  طرح همیاران مهر در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد