11:09:49 - شنبه 13 جولای 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مسئولانی که می گویند هست اما نیست!
مسئولانی که می گویند هست اما نیست!
بانوان یاسوجی که قرار است چند ماه دیگر مادر شوند در داروخانه های شهر یاسوج به دنبال یک داروی خاص هستند اما به نظر می رسد با کمبود آن در بازار مواجه هستند.

شعارسال : بانوان یاسوجی که قرار است چند ماه دیگر مادر شوند در داروخانه های شهر یاسوج به دنبال یک داروی خاص هستند اما به نظر می رسد با کمبود آن در بازار مواجه هستند . به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، یکی از این بانوان در تماس با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: نزدیک به یک ماه است که داروخانه های شهر یاسوج را می گردم که داروی پروژسترون ۴۰۰ را تهیه کنم اما متاسفانه هر بار که مراجعه می کنم می گویند نیست . این بانوی یاسوجی گفت: با اطمینان خاطر می گویم که همه داروخانه های شهر را گشتم اما پیدا نکردم و گاهی خود داروخانه داران گفته اند که نگرد پیدا نمی کنی که برای خودم هم جای سوال است که چرا داروی به این مهمی در داروخانه های شهر یاسوج وجود ندارد . لذا این موضوع را از طریق معاون دانشگاه علوم پزشکی پیگیری کردیم . حکمتی معاون دانشگاه علوم پزشکی استان در گفت و گو با خبرنگار صبح زاگرس،گفت: ما هیچگونه کمبودی در خصوص این دارو در داروخانه های شهر نداریم و بین همه داروخانه ها توزیع شده است . وی در پاسخ به این سوال که خبرنگار ما نیز داروخانه های سطح شهر را رصد کرد حتی یک داروخانه این دارو را نداشت گفت: دارو توزیع شده است و مشکلی وجود ندارد که داروخانه ها نیز بدون نسخه پزشک این دارو را نمی دهند حتما باید نسخه پزشک باشد . حکمتی در پاسخ به سوال مجدد خبرنگار این پایگاه خبری که ما خودمان بررسی میدانی کردیم که این دارو در داروخانه های شهر موجود نیست، بیان کرد: اگر کسی در تهیه این دارو مشکلی دارد به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مراجعه کنم ما نیز دارو را برای انها تامین می کنیم . خبرنگار این پایگاه خبری مجددا پرسید کسانی که دنبال دارو هستند اکنون باید چه کنند یعنی همه به معاونت غذا دارو مراجعه کنند؟ معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: اگر نسخه را به داروخانه ها بردند پروژسترون ۴۰۰ را دریافت نکردند به معاونت غذا و دارو مراجعه کنند . پروژسترون ۴۰۰ دارویی است که مادران بارداری که مشکل نگهداری جنین در رحم را دارند باید استفاده کنند که جنین آنها سقط نشود .
سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری صبح زاگرس ، تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۹۸، کد خبر:۱۳۳۰۴۰ www.sobhezagros.ir،
منبع :: مسئولانی که می گویند هست اما نیست!

خبر جدید  سلامت شهروندان در اولویت دستگاه قضایی با ورود به ماجرای سگ های ولگرد+تصاویر
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات