3:13:42 - چهارشنبه 20 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مردم کهگیلویه‌وبویراحمد با کمبود گوشت قرمز و گرانی مرغ روبه‌رو است
مردم کهگیلویه‌وبویراحمد با کمبود گوشت قرمز و گرانی مرغ روبه‌رو است
کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ظرفیتی کم نظیر در حوزه دام و طیور اما در ماه‌های اخیر با کمبود گوشت قرمز و گرانی روزانه مرغ روبه‌رو است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، روزگاری بیش از ۹۰ درصد استان کهگیلویه و بویراحمد کوچرو بوده و در واقع جزو جامعه عشایری به شمار میرفتند، یعنی تمام امرار و معاششان از راه دامداری بوده است.

این استان به دلیل کوهستانی بودن و میانگین بارش بیش از ۸۰۰ میلی متر را داراستظرفیت مناسبی برای توسعه دامداری به دو روش سنتی و صنعتی دارد که در صورت رونق دامپروری شاهد افزایش سهم این بخش در اقتصاد منطقه خواهیم بود.

اما کمبود گوشت قرمز در بازار به یک درد تبدیل شده به گونهای که بیش از ۶۰ روز قصابیهای سطح شهر یاسوج کرکره مغازه خود را به بهانه افزایش قیمت و کمبود دام پایین کشیدند تا در نهایت ستاد تنظیم بازار مجبور به افزایش قیمت مطابق با میل قصابان شد.

بعد از افزایش قیمت گوشت قرمز هنوز مجموعه مدیران و متولیان امر در استان کهگیلویه و بویراحمد از اینکه مجدداقصابان به صورت خودسر افزایش قیمت دهند، ترس دارند و البته تذکرهای آنان تاکنون به جایی نرسیده است.

خروج مرغ و دام ممنوع شد

قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از ممنوع بودن خروج مرغ و دام زنده از استان خبر میدهد و میگوید: ۲۰۰ تن مرغ منجمد، ۴۲ تن گوشت منجمد و ۲۵ تن گوشت گرم گوساله ذخیره داریم تا در صورت نیاز وارد بازار کنیم.

خبر جدید  ادارات بویراحمد و دنا با 2ساعت تاخیر آغاز به کار می کنند

ابوالحسن صداقتکیش میزان ذخیره استراتژیک نهاده دامی در کهگیلویه و بویراحمد را ۳ هزار و ۲۰۰ تن اعلام کرد و افزود: بیش از ۲۰۰ تن نهاده دامی دولتی به استان اختصاص یافته است.

وی عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده میزان ۳۰۰ تن سیب و ۳۰۰ تن پرتقال با قیمت ۶ و ۵ هزار تومان با یارانه دولتی در استان توزیع میشود.

صداقت کیش با بیان اینکه ۷۰ درصد مرغ مورد نیاز استان در داخل تامین میشود، اظهار داشت: تمامی نهادههای به صورت یارانهای در اختیار مرغداریها قرار میگیرد.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد