12:39:25 - شنبه 29 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محسوس بودن خدمات دولت در کشور
محسوس بودن خدمات دولت در کشور
خدمات دولت در مناطق محروم کشور محسوس است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد،وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی امروز در شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد که در یاسوج برگزار شد گفت: در همه استانهای محروم کار انجام شده و در دیدارهایی که از استانهای سیستان و بلوچستان و کرمانشاه در هفته های اخیر داشتم خدمات دولت های گذشته و فعلی به مردم محروم کشورکاملا محسوس است.
قاضیزاده هاشمی افزود: مدیران استانی بیشتر از همه ما مشکلات مردم را می بینند و با آن دست و پنجه نرم می کنند.
وی به مشکلات حوزه درمان اشاره و بیان کرد: اگر در خانوادهها پدران و مادران قدرت نه گفتن داشتند و نه گفتن را مانند بله گفتن میدانستند بسیاری از مشکلات امروزی را نداشتیم.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: ما مدیران باید قدرت و شهامت نه گفتن را داشته باشیم و اگر با مردم به صداقت گفتگو کنیم مردم هم قبول می کنند، اما برخی فکر می کنند اگر نه بگوییم مردمی نیستیم در حالی که اگر نتوانیم همه تقاضاها را پاسخ دهیم همه نظام متهم به ناکارآمدی میشود.
وی به مشکلات بازنشستگان هم اشاره و بیان کرد: از سال ۹۴ هنوز پول بازنشستهها داده نشده و باید صادقانه به آنها بگوییم که نداریم، یک روزی داشتیم و دادیم ولی الان نداریم.
قاضی زاده هاشمی از سازمان مدیریت و برنامهریزی خواست مشکلات بازنشستگان این وزارتخانه را همانند بازنشستگان آموزش و پرورش و وزارت علوم برطرف کند.
وی گفت: وزارت بهداشت و درمان ۵۰۰ هزار پرسنل دارد که از این تعداد حقوق و مزایای ۱۳۰ هزار نفر، از درآمدهای داخلی تامین میشود، در صورتی که بسیاری از دانشگاهها با کسری روبهرو هستند.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کسری دانشگاهها را یک مشکل برای وزارت و بهداشت و درمان عنوان و افزود: امید است بتوانیم به گونهای عمل کنیم که رضایت مردم را از دست ندهیم.
وی خاطر نشان کرد: برای تامین پاداش بازنشستگان از هیچ کوششی دریغ نمیکنیم و امید داریم این مشکل در کمترین زمان ممکن برطرف شود.
دکتر قاضی زاده هاشمی در پایان با اشاره به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت گفت: این طرح ثمره تلاش و دغدغه مندی دولتهای یازدهم و دوازدهم به ویژه شخص رئیس جمهور بوده است.
وزیر بهداشت به دلایل گرانی های اخیر دارو در کشور اشاره کرد و گقت: مواد پتروشیمی، ماده دارویی، قوطی های دارو و شیر و خدمات چاپ و حمل ونقل از ۳۵ درصد تا ۳۰۰ درصد گران شده و علاوه بر این کسری بودجه دانشگاهها را داریم و بدهی بیمهها را نیز باید به آن اضافه کرد که هزاران میلیارد تومان است، با وجود همه مشکلات تولید کنندگان، دارو تنها ۹ درصد افزایش قیمت داشته اند.
هاشمی به افتتاح طرح های بیمارستانی در کهگیلویه و بویراحمد هم اشاره کرد و گفت: افتتاح ۲ بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی یاسوج و ۳۲ تختخوابی باشت موجب شده است تا این استان فقط ۲۵۰ تخت درمانی کمتر از متوسط تعداد تختهای درمانی کشور داشته باشد که امیدواریم با افتتاح بیمارستان خصوصی زاگرس این کمبود هم بر طرف شود.
وزیر بهداشت درمان، آموش پزشکی با اشاره به اینکه کهکیلویه بویراحمد سرمایههای بالقوه فراوانی از جمله معادن فسیلی، دامپروری، کشاورزی و طبیعت بکری دارد، اذعان داشت: با این شرایط، در بخش برنامه ریزی و بودجه راهبرد تعیین نکردهایم و هر استانی به صورت دیمی به هر باغچه یک بیلچه میزند.
دکتر قاضیزاده هاشمی با عنوان این مطلب که افتتاح بیمارستان یاسوج و برخی مناطق دیگر کشور از خواستههای قلبی ما است، تصریح کرد: اعضای مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد برای به سرانجام رسیدن طرح های حوزه بهداشت و درمان به جد پیگیر هستند.
غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از وزیر بهداشت و مسوولان کشوری گفت: بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی را برای آینده شهر یاسوج مد نظر داریم و با همکاری مسوولان کشور این بیمارستان را طراحی خواهیم کرد.
زارعی به بیمارستانهای محلی پاتاوه، مارگون و دنا هم اشاره کرد و گفت: اقدامات لازم انجام گرفته است و برای بیمارستان دنا نیازمند توجه بیشتری است.
عدل هاشمی پور نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی هم خطاب به وزیر بهداشت و درمان گفت: یکی از مشکلات پرداخت نشدن حقوق پزشکان است و اگر پزشکان به موقع حقوقشان را نگیرند، یقیناً نمیتوانند با انگیزه خدمت کنند.
غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه کاستیها همیشه وجود دارد، خطاب به مدیران گفت: باید با جدیت کار کنیم و هیچ وقت نباید خسته شویم. و ماها هم برای ادامه کار همراه شماها هستیم.
علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این جلسه، افتتاح ۴ پروژه مهم و بزرگ درمانی استان کهگیلویه وبویراحمد با ظرفیت ۴۰۰ تخت بیمارستانی به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان را هدیه انقلاب اسلامی در آستانه ۴۰ سالگی آن دانست و از پیگیری نمایندگان استان در سطح ملی برای افتتاح و بهره برداری از پروژهها در بخش سلامت استان قدردانی کرد.
علی محمد احمدی با بیان اینکه در حالی که آرام آرام به آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی نزدیک می شویم، شاهد پیشرفت ها واقدامات ارزنده ۴۰ ساله این انقلاب در بخش های مختلف عمرانی، زیربنایی، اقتصادی، بهداشت و درمان، فرهنگی و سیاسی بخصوص در مناطق کمتر برخوردار از جمله حوزه زاگرس هستیم که پیش از انقلاب از حداقل امکانات نیز بی بهره بودند.
وی با بیان اینکه تا قبل از انقلاب اسلامی کمتر از ۱۰۰ تخت بیمارستانی در استان وجود داشت و اکنون در یک روز تنها ۴۰۰ تخت افتتاح می شود، افزود: تخت های بیمارستانی این استان به یک هزار و ۱۵۰ تخت می رسد که به نرم کشوری نزدیک است.
استاندار به تجهیزات پیشرفته در این بیمارستان ها اشاره کرد و ابراز داشت: هزینه تجهیزات و تامین نیروی متخصص هزینه ای کمتر از ساخت بیمارستان نیست.
احمدی، حرکت بیمارستان سازی و رشد شاخص های بهداشتی و درمانی در این استان را دستاورد انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و دسترنج زحمات و تلاش همه مسئولین و دستاندرکاران این مجموعه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و در راس آن دکترسیدحسن هاشمی قاضیزاده وزیر بهداشت و درمان دانست و از آنها تشکر و قدردانی کرد.
اورنگ ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز، گفت: ۵۵ طرح بهداشتی و درمانی از جمله دانشکده پرستاری، مامایی، دندانپزشکی و بیمارستان بهمئی با پیشرفت فیزیکی ۷۰ تا ۹۰ درصد در این استان در دست اجرا است.
ایلامی اظهار داشت: با افتتاح این پروژهها شاهد تحولی عظیم در حوزه بهداشت و درمان استان خواهیم بود.
وی یادآور شد: با برخی از دانشگاههای معتبر کشورهای مختلف از جمله روسیه، برزیل و آرژانتین تفاهم نامه ای برای تبادل استاد و دانشجو منعقد کردهایم. محسوس بودن خدمات دولت در کشور محسوس بودن خدمات دولت در کشور محسوس بودن خدمات دولت در کشور محسوس بودن خدمات دولت در کشور محسوس بودن خدمات دولت در کشور
منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  بهره‌برداری از ۴ پروژه درمانی در استان
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات