10:03:54 - یکشنبه 17 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ماهانه ۱۵ هزار بیمار در بیمارستان کهگیلویه پذیرش می شود
ماهانه ۱۵ هزار بیمار در بیمارستان کهگیلویه پذیرش می شود
یاسوج – ایرنا – رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت گفت: ماهانه بیش از ۱۵ هزار بیمار از شهرستانهای کهگیلویه، چرام و لنده در این بیمارستان پذیرش می شوند.

طاها خادمی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۱۲ هزار نفر بصورت سرپایی مداوا و درمان می شوند.
وی تعداد بخش های بیمارستان امام خمینی دهدشت را ۱۶بخش ذکر کرد و گفت: این بخش ها به استاندار ترین تجهیزات مجهز هستند.
خادمی تصریح کرد: بیمارستان دارای ۲۳۵ تخت فعال، چهار بخش پاراکلینیکی و ۵۹ تخت ستاره دار است.
تخت های ستاره دار، تخت هایی که بیمار بر روی آنها اقامتی کم یا کوتاهی دارد و بطور عمده کمتر از ۶ ساعت باید توقف داشته باشد.
این تخت ها را بعنوان تخت های فاقد هتلینگ یا تخت های ستاره دار می نامیم که شامل تخت های دیالیز،تالاسمی،اطاق عمل، تخت زایمان، انکولوژی، هموفیلی،شیمی درمانی و تخت های تحت نظر اورژانس است.
وی بخش های جراحی مغز و اعصاب و آی ‌سی‌ یو نوزادان را از بخش های جدید تاسیس بیمارستان دانست و تصریح کرد: با راه اندازی این بخش ها اعزام بیماران به استانهای همجوار کاهش یافت.
خادمی تصریح کرد: این بیمارستان دارای ۴۱۵ نیروی درمانی شامل کارشناسان هوشبری، اتاق عمل، پرستار، بهیار، کمک بهیار، کارشناس آزمایشگاه و رادیولوژی و بخش های پاراکلنیکی(سی تی اسکن و ام آر آی) و ماما است.
بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت در سال ۱۳۷۸ با ۱۶۰ تخت درمانی که شامل بخش های داخلی، زایشگاه، اتاق عمل، جراحی زنان، جراحی عمومی، اطفال و نوزادان راه اندازی شد.
بیمارستان دهدشت به بیماران شهرستان های لنده و چرام خدمات درمانی هم ارائه می دهد.
شهرستان کهگیلویه نزدیک به ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۵۳۱/۱۶۶۲

خبر جدید  ماهیان سردابی کهگیلویه بویراحمد اصلاح نژاد می شوند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد