1:11:51 - چهارشنبه 13 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ماشین‌آلات راهداری زمستانه کهگیلویه و بویراحمد جوابگو نیست
ماشین‌آلات راهداری زمستانه کهگیلویه و بویراحمد جوابگو نیست
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ماشین‌آلات راهداری سنگین و نیمه‌سنگین این استان عمر مفید بالای ۲۰ سال و ۳۰ سال دارند و جوابگو نیست.

عزیز فیلی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: با آمادگی کامل بهاستقبال بارش برف و باران بیسابقه در ۵ سال اخیر در روز ۲۲ بهمن ماه رفتیم و دستگاههای عضو ستاد بحران تعامل مطلوبی با هم دارند.

وی عنوان کرد: پیشبینیهای لازم برای مقابله و جلوگیری از مشکلات احتمالی از قبل شده بود ولی باید بپذیریم که اینگونه بارشها محدودیتهایی را بههمراه دارد.

فیلی کند شدن آهنگ زندگی بههنگام بارش برف و باران را با روزهای معمولی طبیعی دانست و گفت: عدم رعایت مسائل ایمنی توسط رانندگان، کاهش دید و لغزندگی جاده و معابر بههنگام بارشها مشکلاتی را بهوجود میآورد همانگونه که در برف روز ۲۲ بهمن در جاده «یاسوج ــ بابامیدان» بیتوجهی چند راننده سبب ترافیک سنگین چندساعته در این محور شد.

وی بیان کرد: روز ۲۲ بهمن بارش در بسیاری از محورهای اصلی استان از جمله «یاسوج ــ بابامیدان»، «یاسوج ــ شیراز»، «یاسوج ــ اقلید»، «یاسوج ــ سیسخت»، «سپیدار ــ دهدشت» و «مارگون ــ یاسوج» بهصورت برف بود و امکان بازگشایی این محورها با توجه به ترافیک سنگین در یک زمان اندک کار سختی بوده است.

فیلی با تأکید بر اینکه "تا نیمههای شب در جادههای استان کنار راهداران و امدادگران حضور داشتیم"، ادامه داد: نباید کمبودها را در این زمینه نادیده گرفت زیرا با وجود داشتن دستگاههای سنگین و نیمهسنگین راهداری زمستانه با عمر مفید بالای ۲۰ سال انتظار معجزه نمیتوان داشت.

خبر جدید  ضرورت عملیاتی شدن حمایت از کالای داخلی با تاکید بر حقوق مصرف کننده

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مسدود شدن راه ارتباطی ۸۰ روستا در شهرستانهای بویراحمد و دنا بهدلیل بارش برف و باران ابراز کرد: راه ارتباطی این روستاها در کمترین زمان ممکن بازگشایی میشود.

فیلی در واکنش به این موضوع که در گذشته با وجود بارش برف بیش از ۵۰ سانتیمتر این مشکلات وجود نداشت، میگوید: در گذشته این میزان خودرو در محورهای مواصلاتی تردد نداشت و این میزان تقاضای سفر نداشتیم.

وی تأکید کرد: باور کنید امکانات بهاندازه کافی نیست که هنگام بارش برف و باران بهصورت همزمان بتوانیم تمامی محورهای مواصلاتی را بازگشایی کنیم.

انتهای پیام/ع*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد