12:35:12 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم رعایت نکات ایمنی در ناوگان حمل‌ونقل دانشجویان
لزوم رعایت نکات ایمنی در ناوگان حمل‌ونقل دانشجویان
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت: رعایت نکات فنی و ایمنی سرویس‌های دانشجویی ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از یاسوج، نورمحمد علیپور روز گذشته در کارگاه آموزشی توجیهی ناوگان حملونقل دانشجویان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج برگزار شد، گفت: رعایت نکات فنی و ایمنی سرویسها از جمله همراه داشتن معاینه فنی، بیمهنامه معتبر، ایمنی و سلامت داخل خودرو، سلامت بخاری خودروها، شارژ کپسولهای اطفای حریق، جعبه کمکهای اولیه، زنجیر چرخ و سایر لوازم مورد نیاز خودرو برای ایمنی بالاتر الزامی است.

وی افزود: مدیر دانشجویی موظف است ماهانه از سرویسهای ایاب و ذهاب بازدید کلی کرده و نکات ایمنی و فنی لازم را به مسئولان و رانندگان یادآوری کند.

علی محسنیان مسئول آموزش راهنمایی و رانندگی نیز با توصیههای اخلاقی به رانندگان نکات مختلف فنی را به آنان متذکر شد و به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از جمله سرعت مجاز، بازدید و تعویض لاستیکها، توقف در ایستگاهها، استفاده نکردن از موبایل، استفاده نکردن از سیگار و مواد مخدر و قرصهای روانگردان و آدامسهای مشکوک را یادآور شد.

نماینده دفتر بازرسی ویژه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمدنیز در جمع مسئولان ناوگان حملونقل دانشجویان دانشگاه آزاد با عرض تسلیت به خانواده جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات تهران و اعلام همدردی با بازماندگان این حادثه گفت: این حادثه همه جامعه دانشگاهی را داغدار و آزردهخاطر کرد.

رحیم اکرامی بیان کرد: باید به دور از جنجالآفرینی سیاسی و سوءاستفاده از اینگونه حوادث تلخ، ابعاد مختلف حادثه اعم از خطای انسانی و یا مسائل فنی از بعد حقوقی بررسی و با کسانی که در این قضیه مرتکب تقصیر یا قصوری شدهاند، طبق قانون برخورد شود.

خبر جدید  مسیر‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه ۹۷ در استان کهگیلویه وبویراحمد

وی برضرورت حفظ ایمنی وسایل نقلیه و حفاظت فنی و ایمنی محیط دانشگاه تأکید و مطرح کرد: طبق قانون دارندگان وسایل نقلیه اعم از مالک یا متصرف، مکلف به بیمه آنها هستند و داشتنمعاینه فنی و دفترچه سلامت برای وسایل نقلیه و رانندگان ضروری و فقدان هر کدام موجب مسئولیت خواهد بود.

نماینده دفتر بازرسی ویژه هیئتامنا در استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کارفرما مقابل خساراتی که از ناحیه کارکنان و یا کارگران به اشخاص ثالث وارد میشود، مسئولیت دارد؛به همین دلیل در انعقاد قرارداد با پیمانکار باید مسائل حفاظت فنی و ایمنی مورد توجه جدی قرار گیرد.

اکرامی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک مؤسسه آموزشی غیردولتی است که منابع مالی آن با پرداخت شهریه توسط دانشجویان تأمین میشود؛ بنابراین ارائه خدمات آموزشی و رفاهی مناسب از حقوق اولیه دانشجویان بوده و باید اولویت اصلی مسئولان واحدهای دانشگاهی باشد.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۱۲۱/۴۰۶۲/خ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات