3:19:44 - پنج‌شنبه 25 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم استاندارد سازی آسانسور های ادارات
لزوم استاندارد سازی آسانسور های ادارات
زمین لرزه‌ای به قدرت ۳ و ۷ دهم در مقیاس ریشتر ساعت ۹ و ۹ دقیقه صبح امروز شهر سی سخت را لرزاند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل استاندارد استان گفت: بسیاری ازاستاندارد سازی آسانسور های ادارات آسانسورهای ادارات استان استاندارد لازم را ندارند که انتظار میرود در این زمینه تدبیری اندیشیده شود.

بهمن رحمتی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از یکصد دستگاه آسانسور در ادارات و ساختمانهای شخصی توسط کارشناسان این اداره کل مورد بازرسی قرار گرفت افزود: با توجه به بازرسی از آسانسورهای نصب شده در ادارات و ساختمانهای شخصی و دولتی در سطح استان، ۴۵ گواهینامه تایید ایمنی و کیفیت آسانسور توسط این اداره کل صادر شد.

وی گفت: انجام بازرسیهای آسانسور فقط توسط شرکتهای بازرسی کننده تایید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران صورت میگیرد و در این خصوص یک شرکت بازرسی در زمینه بازرسی عملکرد آسانسورهای نصب شده در سطج استان فعالیت دارد.
وی با اشاره به اعتبار یک ساله گواهینامه ایمنی و کیفیت آسانسور افزود: آسانسور دستگاهی بوده که به صورت دینامیک در حال کار کردن است بنابر این هر سال باید بازرسی و معاینه فنی شود و گواهینامه تایید ایمنی کیفیت بگیرد.
رحمتی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت ایمنی کاربران آسانسورها و ارتقای کیفیت آنها کارفرمایان و متقاضیان نصب آسانسور در هنگام انعقاد قرارداد با شرکتهای نصاب آسانسور از دارا بودن پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور این شرکت از سازمان صنعت، معدن و تجارت اطمینان حاصل کنند.
مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در صورت نارضایتی از کیفیت، عملکرد و یا ایمنی آسانسورهای نصب شده پس از صدور تایید این اداره کل مراتب را به صورت مکتوب به اداره کل استاندارد استان اعلام کنند.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  استقرار گروه های امداد و نجات در ارتفاعات دنا
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد