۲۰:۰۵:۱۱ - چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در رشد و تولید علم و فناوری بیشتر شود
فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در رشد و تولید علم و فناوری بیشتر شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج تأکید کرد: فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی باید در رشد و تولید علم و فناوری، فعالیت‌های دانش‌بنیان و درآمدهای غیرشهریه بیشتر شود.

کرمالله جانیپور در گفتگو با خبرنگار گروه استانهای خبرگزاری آنا با توجه به سی و هفتمین سال راهاندازی و فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: بعد از گذشت چند سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به نظر میرسید که اهداف انقلاب اسلامی در بحث آموزش عالی عملاً اجرا نشده است و وجودسیل متقاضیان تحصیلات عالی دانشگاهی موجب شد که تعداد زیادی از مسئولانبه فکر تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی بیفتد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با نگرش و رویکرد اسلامی کردن دانشگاه، تأمین نیازهای جامعه و پاسخگویی به خواستههای سیل عظیم متقاضیان علم و تحصیل تأسیس شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدا تاکنون و در مدت زمان فعالیت خود تأثیرات عظیمی در ایران داشته و یکی از معدود نهادهایی است که توانسته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تأثیرات شگرفی را در حوزههای مختلف بهجا بگذارد.

جانیپور تصریح کرد: به گفته اهل فن و متخصصان، تأثیر دانشگاه آزاد اسلامی بر روی جمعیت عظیم و انبوه فارغالتحصیلان بهگونهای بوده که این دانشگاه در همه مقاطع تحصیلی از کاردانی گرفته تا دکتر و یا حتی بالاتر بیشترین جمعیت فارغالتحصیلان دانشگاهی در کشور را داشته است و بهعنوان یکی از بزرگترین دانشگاههای غیرحضوری جهان شناخته میشود.

وی مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در کنار علمآموزی تلاش کرده جنبه معنوی دانشجویان را مدنظر داشته باشد وآنان را رشد دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اگر بخواهیم تأثیرات دانشگاه آزاد اسلامی در حوزههای مختلف را بررسی کنیم، نیاز به تحقیق جامع داریم به آنا گفت: کارکرد و فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فرهنگی به تنهایی به اندازهنهادی عظیم است.بهعنوان مثال کارهای ارائه شده در حوزه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج به تنهایی قابل قیاس با همه فعالیتهای نهادهای فرهنگی در شهر یاسوج و یا استان است.

جانیپور افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه ورزشی نیز موفقیتهای بزرگی دراین سالها در رشتههای مختلف ورزشی کسب کرده و در حوزه پژوهشی هم دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم، مجلات، مقالات و ISI رشد داشته است.

وی اظهار کرد: رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی که توسط دکتر طهرانچی با توجه به کاهش تعداد دانشجویان اتخاذ شده در راستای رشد کیفیت بوده و تأکید بر درآمدهای غیرشهریهای است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوجتصریح کرد: با تأکید بر افزایش فعالیتهای اقتصادی دانشبنیان و ارتباط دانشگاه با صنعت، تکالیف و وظایفی برای استانها و همه مراکز دانشگاهی مقرر شده است.

جانیپور بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از بزرگترین دانشگاههای حضوری جهان است و دستاوردهای علمی و پژوهشی زیادی را بهویژه در یکی دو سال گذشته داشته که در رتبهبندی جهانی این دانشگاه تغییر ایجاد کرده است.

وی افزود: در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی بعد از انتصاب دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی وحدت و اتفاقنظر خوبی به وجود آمده و با توجه به سوابق درخشانی که آنان در زمینه علوم دارند، شاهد تحولات خاص و زیادی در این دو سال بودهایم.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخصترین تغییرات در مدیریت جدید در زمینه اقتصادی کردنفعالیتهای دانشبنیانو بیشترین تلاش برای کاربردیکردن و افزایش کیفیت علوم بوده است که بتوان با استفاده از آن نیازهای جامعه را برطرف کرد.

جانیپور خاطرنشان کرد: اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه رشد و تولید علم و فناوری، رقابت با کشورهای پیشرفته در زمینه اختراعات، مقالات و همایشهای علمی، فعالیتهای اقتصادی دانشبنیان و درآمدهای غیرشهریهای باید تلاش بیشتری شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دنیای امروز از اخلاقیات فاصله گرفته باید در زمینه اخلاقی نیز تلاش زیادی انجام دهیم. با ایجاد معاونت علوم انسانی و هنر مبنی بر توسعه و رونق مسائل معنوی و هنر نوید خوبی میدهد که در آینده بتوانیم در زمینه رشد و توسعه مسائل معنوی و اخلاقی در علوم انسانی و هنر و بهویژه تدوین کتب هم موفقیتهایی داشته باشیم.

انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/


منبع :: فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در رشد و تولید علم و فناوری بیشتر شود
تبليغات
بانک پاسارگاد