4:01:45 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت احزاب ، پیش نیاز توسعه سیاسی
فعالیت احزاب ، پیش نیاز توسعه سیاسی
یاسوج- ایرنا- گروهی از دبیران و اعضای احزاب شهرستان بویراحمد و کارشناسان سیاسی دوشنبه شب در فرمانداری بویراحمد به عنوان بزرگترین شهرستان کهگیلویه و بویراحمد گرد هم آمدند تا برای فعالیت موثر ،کارآمد و ارائه راهکار برای رفع مشکلات پیش روی احزاب منطقه هم اندیشی کنند.

به گزارش ایرنا، دبیران احزاب استانی و شهرستان بویراحمد از این نشست هم اندیشی استقبال کردند و با رویی گشاده آنچه را که برای فعالیت بهتر احزاب درست می پنداشتند بدون لکنت زبان بر زبان جاری کردند.
یکی از سیاسیون باسابقه از موانع پیش روی فعالیت حزبی در شهرستان گفت و گلایه داشت که هنوز فعالیت سیاسی در این شهر نهادینه نشده است.
دیگری تاکید داشت که فعالیت حزبی باید چنان در جامعه نهادینه شود و احزاب نیروهای کارآمد تربیت کنند تا بتوانند اداره منطقه را به عهده بگیرند و در برابر افکار عمومی مجبور به پاسخگویی نسبت به عملکرد خود باشند.
بانویی فعالیت حزبی بویژه برای زنان در استان و شهرستان بویراحمد را با هزینه دانست و از مسئولان خواست چاره ای بیندیشند که فعالیت حزبی زنان به کمک دولت بیاید و گره از مشکلات باز کند نه اینکه برای فعالیت بترسند و پایشان بلنگد.
فرماندار جوان شهرستان بویراحمد با حوصله دیدگاه های مدیران و اعضای احزاب منطقه را شنید و آن گاه در آغاز سخن تاکید کرد که
توسعه اقتصادی هر منطقه در گرو توسعه سیاسی است و توسعه سیاسی نیز بدون حضور احزاب قدرتمند و دارای برنامه کارشناسی شده اتفاق نمی افتد.
شاهرخ کناری شامگاه دوشنبه در نشست احزاب سیاسی بویراحمد در فرمانداری این شهرستان افزود: در ۱۵ ماه گذشته با تمامی درخواست های تشکیل احزاب موافقت شده است اما احزاب برای نشان دادن توانمندی‌های خود نیاز به زیرساخت‌هایی دارند که باید فراهم شود.
کناری ادامه داد: شرایط حال جامعه با گذشته فرق دارد، در جنگ نظامی شرایط و تکلیف مشخص بود اما در شرایط فعلی، بدخواهان نظام ورود کرده‌اند تا حاکمیت آن را ناکارآمد نشان بدهند.
وی گفت: حیات احزاب باید از حیات بنیانگذاران آنها جدا شود و احزاب باید برای خود برنامه داشته باشند در حالی که برخی از احزاب پشت بنیانگذاران‌ خود مخفی شده اند.
کناری تاکید کرد: مهم‌ترین کار احزاب باید تربیت نخبگان باشد و برای جامعه نیروی دانشمند و نخبه پرورش کنند.

خبر جدید  مدیریت صحیح آب؛ یکی از چالش‌های محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد

**هدف اصلی احزاب باید خدمت به مردم باشد
فرماندار بویراحمد یادآوری کرد: مبنای شکل گیری حزب برای کسب قدرت، و کسب قدرت برای خدمت است و هدف اصلی‌ همه احزاب باید خدمت به مردم باشد.
کناری با بیان اینکه احزاب محصول جامعه است، گفت: برخی در استان کهگیلویه و بویراحمد حزب را یک ماشین سواری برای خوشگذرانی می‌دانند در حالی که حزب بذری می‌کارد تا در آینده آن را درو کنند.
وی ادامه داد: حزب ارث پدری کسی نیست و نباید محل کنایه زدن به جامعه باشد بلکه حزب باید محل شفاف سازی و پاسخگویی برابر با اصول دموکراسی باشد.
کناری افزود: برخی کشورها دو حزب بیشتر ندارند، اما برترین شرایط اقتصادی را هم دارند اما از طرفی کشور ما ۲۵۶ حزب دارد و مشکلات زیادی هم وجود دارد.
وی گفت: احزاب باید خود و فعالیت های خود را در چارچوب نظام و دولت انجام بدهند.

**صدور ۳۶ مجوز تشکیل حزب در ۲ سال
معاون سیاسی فرمانداری بویراحمد نیز در این نشست با بیان اینکه احزاب سیاسی باید در راستای بهبود توسعه شهرستان قدم بردارند، گفت:تاکنون ۱۲ حزب از فرمانداری بویراحمد مجوز فعالیت گرفته‌اند و بدون دخالت دادن هر نوع نگاه سیاسی مورد حمایت قرار گرفته اند.
عبدالحمید پناهی افزود: شهرستان بویراحمد تا سال ۹۵ حدود ۲۲ سمن و سازمان مردم نهاد داشت که از سال ۹۵ تا اواخر سال ۹۷، مجوز ۳۶ سمن دیگر صادر شده است.
وی ادامه داد: فرمانداری در این مدت از تمامی سخنرانی‌ها حمایت کرده و هیچ سخنرانی سیاسی در شهرستان لغو نشده است همچنین در این مدت هیچ کنسرتی لغو نشده است.

خبر جدید  برنامه‌های پژوهش‌محور از اهداف صدا و سیماست

**کارسیاسی هزینه بر است
دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش نیز در این نشست با بیان اینکه ماهیت کار سیاسی هزینه بر است گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد هزینه‌ها برای زنان بیشتر است و باید بستر فعالیت‌های سیاسی برای زنان فراهم شده و مشوق‌هایی برای آنها در نظر گرفته شود.
فرزانه آرامش افزود: زنان اصلاح طلب از عواقب کار سیاسی هراس دارند و نباید به صرف انجام کار سیاسی مشکلی برای بانوان ایجاد شود.
در این نشست نمایندگان تمامی احزاب فعال شهرستان در هر جناح و تفکری نقدها و پیشنهادات خود را ارایه کردند.
تمامی احزاب حاضر در جلسه بر حرکت در چارچوب نظام و تلاش برای ایجاد وحدت در جامعه تاکید داشتند.
انجام فعالیت فرهنگی در کنار فعالیت سیاسی، ارایه خدمت به مردم و پرهیز از نقد غیر منصفانه دولت ، تدوین چشم انداز برای احزاب برای پیشگیری از روزمرگی از جمله مواردی بود که نمایندگان احزاب در این نشست مطرح کردند.
شهرستان بویراحمد افزون بر ۳۰۰هزار نفر جمعیت دارد.یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد مرکزیت این شهرستان است.
۹۹۲۹/۱۶۶۲


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد