13:04:26 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرهنگ کار در مدارس کهگیلویه و بویراحمد نهادینه شود
فرهنگ کار در مدارس کهگیلویه و بویراحمد نهادینه شود
یاسوج- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش در مدارس نیازمند اهتمام جدی است تا دانش آموزان با استقلال کامل وارد بازار کار شوند.

به گزارش ایرنا، زنگ کرامت کار روز یکشنبه برای نخستین بار در آئینی با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در آموزشگاه استثنایی «نشاط و شبنم» در شهر یاسوج نواخته شد.
پروانه نیک مرام در حاشیه این آئین اظهار داشت: بسیاری از مسائل و مشکلات اقتصادی با نهادینه شدن فرهنگ کسب و کار اسلامی در جامعه، برطرف می شود.
وی افزود: این فرهنگ سازی و نهادینه سازی باید از مدارس آغاز شوند تا دانش آموزان در آینده در جامعه با فراغ بال و اعتماد به نفس کامل کار مورد علاقه خود را انتخاب کنند.
نیک مرام بیان کرد: زنگ کرامت کار برای نخستین بار در مدارس این استان با هدف آشنایی دانش آموزان با مشاغل و فرهنگ کار نواخته شد.
وی عنوان کرد: شرط بقا و سرعت بخشیدن به اقتصاد و کارآفرینی این است که به توانمند سازی جامعه هدف (دانش آموزان) توجه شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که دانش آموزان استثنایی توانمندی های زیادی دارند، تصریح کرد: اگر امکانات به نحو شایسته برای این قشر فراهم شود، آن ها می توانند توانمندی هایشان را نشان دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: هم اینک حرفه آموزی به دانش آموزان استثنایی در دستور کار قرار گرفته تا آن ها بتوانند وارد بازار کار شوند و از این طریق درآمدی برای این قشر حاصل شود.
هادی زارع پور بیان کرد: دانش آموزان مراکز استثنایی کهگیلویه و بویراحمد توانمندی های ارزنده ای دارند که باید مورد استفاده بهینه قرار گیرند.
وی ابراز داشت: این مراسم نمادین کار مشترکی میان اداره کل آموزش و پرورش و اداره کار کهگیلویه بویراحمد در راستای آشنایی دانش آموزان با فرهنگ کار و تلاش بوده است.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: یکهزار و ۵۸۰ دانش آموز در ۷۰ مرکز زیر مجموعه و ۳۲ مرکز مستقل استثنایی این استان تحصیل می کنند.
شهربانو بختیاری افزود: دانش آموز مذکور شامل گروه های ناشنوا، کم شنوا، نابینا، کم بینا و معلول جسمی حرکتی هستند..
تعداد دانش آموزان آموزشگاه استثنایی «نشاط و شبنم» حدود ۳۰ نفر است که به آن ها آموزش های مختلف فنی و حرفه ای، صنایع دستی و خیاطی داده می شود.
۹۸۶۸/۶۱۱۰

خبر جدید  تامین نظم و امنیت پایدار در جامعه نیازمند مشارکت سمن ها


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)




تبليغات
بانک پاسارگاد