خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/12/30 12:45
شناسه خبر : 38989

فائق آمدن بر مشکلات نیازمند وحدت مردم و مسئولان

رهایی و فائق آمدن بر مشکلات امروز کشور نیازمند وحدت و همراهی مردم و مسئولان است. ...

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، وزیر بهداشت و درمان در نشست شورای اداری شهرستان کهگیلویه گفت:کشور در شرایط کنونی در جنگ اقتصادی به سر میبرد و برای برون رفت از مشکلات فعلی آحاد ملت باید با کمک هم و با امکانات موجود کشور را رو به جلو حرکت داد.
دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی شهرستان کهگیلویه را منطقهای محروم خواند و افزود:بهره برداری از اورژانس جدید شهر دهدشت کمک بزرگی به ارتقا سلامت مردم این شهرستان میکند.
وی با بیان اینکه تختهای موجود بیمارستانی متناسب با نرخ رشد جمعیت نیست اضافه کرد:۵۰ درصد جمعیت استان را چهار شهرستان کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده تشکیل میدهد که نیاز به حمایت بیشتر دارند.
وزیر بهداشت و درمان سلامت،معیشت و اشتغال جوانان را از دغدغههای اصلی دولت و مسئولان برشمرد و گفت:باید هزینهها را مدیریت کرد و مسئولان باید مراقب باشند تا زمانیکه هزینهها برای اجرای طرحهای مورد نظر تامین نشود توقع برای مردم ایجاد نکنند.
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه دولت از مردم جدا نیست و هردو از عناصر اصلی تشکیل دهنده یک دولت اسلامی هستند افزود:تنفیذ رئیس جمهور توسط رهبر معظم انقلاب و پس از آن تایید وزاری کابینه دولت توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی که از شورای نگهبان تاییدیه گرفتند این نشاندهنده یک دولت واحده اسلامی است و دولت هم خودش را موظف میداند که خادم مردم باشد.
وی از مسئولان بهداشت و درمان و بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت خواست تا آن طوری که شایسته و بایسته مردم این منطقه است به آنها خدمت کنند و از هیچ تلاشی دریغ نورزند.
نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه در این دولت خدمات و کمکهای شایانی در حوزه بهداشت و درمان در این چهار شهرستان انجام شده است گفت:هزینه ۱۷ میلیارد تومان در بخش ساخت و سازهای مراکز درمانی و بهداشتی و خرید تجهیزات پزشکی به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان خود گواه این مدعا است.
عدل هاشمی پور با اشاره به اینکه با وجود خدمات انجام شده، اما هنوز این شهرستانها با پارهای از مشکلات دست و پنجه نرم میکنند افزود:نداشتن اورژانس هوایی، مرکز انتقال خون، نیمه کاره مانده بیمارستانهای دهدشت، لنده، بهمئی و چرام از جمله این مشکلات است.
وی پرداخت نشدن مطالبات پزشکان و پرستاران و نداشتن منزل سازمانی مناسب برای پزشکان متخصص را از دیگر مشکلات پیش روی حوزه بهداشت و درمان این شهرستانها اعلام کرد و اضافه کرد:دولت باید با همراهی و کمک بخش خصوصی در رفع این مشکلات بیش از پیش تلاش کند.
استاندار هم با بیان اینکه کارنامه دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان و سلامت درخشان و قابل قبول است گفت:مصداق عینی آن اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور بود که کمک شایانی به ارتقا نظام سلامت در کشور کرده و علاوه بر آن بار عظیم مالی را از دوش مردم برداشته است.
احمدی با اشاره به خدمات و برکات نظام و انقلاب در استان محروم کهگیلویه و بویراحمد افزود:بهره برداری از طرحهای بهداشتی و درمانی به ارزش بیش از ۲ هزار میلیارد ریال و اضافه شدن ۴۰۰ تخت بیمارستانی به تختهای قبلی از جمله خدمات ارزنده نظام و انقلاب در این استان است که باید قدردان بود.
منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  دعوت حوزه هنری از کودکان علاقمند به هنر بازیگری
0/5 (0 نقد و بررسی)