9:26:05 - یکشنبه 17 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
علل اصلی عدم آگاهی مردم و مسوولان نسب به خدمات بیمه‌
[ad_1] دکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی بر ترویج فرهنگ پیشگیری از حوادث تاکید کرد. همتی گفت: در سال گذشته حوادث تلخی همچون پلاسکو، معدن یورت، قطار سمنان و پتروشیمی بوعلی و امسال نیز زلزله های اخیر رخ داد که می توانستیم با رعایت ایمنی و مدیریت ریسک از وقوع آنها جلوگیری و یا […]

[ad_1]

دکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی بر ترویج فرهنگ پیشگیری از حوادث تاکید کرد. همتی گفت: در سال گذشته حوادث تلخی همچون پلاسکو، معدن یورت، قطار سمنان و پتروشیمی بوعلی و امسال نیز زلزله های اخیر رخ داد که می توانستیم با رعایت ایمنی و مدیریت ریسک از وقوع آنها جلوگیری و یا درمورد زلزله از تبعات مالی و جانی آنها بکاهیم.

شعار سالدکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی بر ترویج فرهنگ پیشگیری از حوادث تاکید کرد. همتی گفت: در سال گذشته حوادث تلخی همچون پلاسکو، معدن یورت، قطار سمنان و پتروشیمی بوعلی و امسال نیز زلزله های اخیر رخ داد که می توانستیم با رعایت ایمنی و مدیریت ریسک از وقوع آنها جلوگیری و یا درمورد زلزله از تبعات مالی و جانی آنها بکاهیم.

دکتر همتی در خصوص نقش بیمه در حوادث و سوانح گفت: متاسفانه علی رغم بروز حوادث متعدد در کشور وتبلیغاتگستردهصنعتبیمه، هنوز اهمیت بیمه از سوی مردم درک نشده‌است. وی بااشاره به ضرورت اجرای برنامه های پییشگیری گفت به طور نمونه آتش سوزی درتهران بطور متوسط ۲۰برابر هنگ کنگ است و این به خاطر اجرای برنامه‌های مانور پیشگیری در هنگ‌کنگ است. وی ضعف در خرید یک بیمه نامه کامل را ناشی از عدم آگاهی مردم و مسئولان نسبت به خدمات بیمه دانست و گفت: در حادثهزلزلهکرمانشاه نیز طبق اطلاع برآورد خسارت بیمه ها ۱۵۰ میلیارد تومان است که بیش از۸۰درصد بیمه ها مربوط به بیمه وام هایمسکنتوسط بانکها بوده و بسیاریپوششزلزله را خریداری نکرده بودند و ی تاکید کرددر کل کشور ۸۵ درصد منازل مسکونی فاقد بیمهآتش سوزیهستند که بیمه زلزله همراه آن می باشد.

خبر جدید  تغییر رئیس پردیس کوثر دانشگاه فرهنگیان یاسوج را تکذیب می کنم

رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود، آمادگی صنعت بیمه را برای کمک بهکاهش هزینهملی ناشی از حوادث و سوانح اعلام کرد و گفت:صنعت بیمه علاوه بر پرداخت خسارت های دارای بیمه نامه، تا کنون ۴ هزار و۱۰۰ میلیارد تومان نیز برای پذیرش مصدومین حوادث رانندگی دربیمارستانها بهوزارت بهداشتو ۱۸۰۰ میلیارد تومان بهنیروی انتظامیبرای کاهش تصادفات پرداخت کرده اما اتفاق خاصی نیافتاده و نتیجه آن خیلی مشخص نبوده است. این مبالغ باید عملیاتی هزینه شود، فقط کمک صنعت بیمه به نهادهای دیگر که الان اورژانس نیز در حال اضافه شدن است، نتیجه اثر بخشی نخواهد داشت وصرفا موجب تضعیف بنیه مالی بیمه ها در پرداخت خسارت میشود و باید دنبال راهکارهای علمی برای کاهش حوادث و تصادفات باشیم. وی افزود: ۱۰ هزار و ۵۰۰ کشته و ۲۱۰ هزار مصدوم از اول سال تا کنون نگران کننده است و رفع این معضل همت همگانی را می طلبد. دکتر همتی با اشاره به نقشصدا و سیمادر فرهنگسازی گفت: سازمان ها و ارگان های مرتبط باید با ارائه آمار و اطلاعات و دانش پیشگیری از حوادث به مردم از طریقرسانه ملیفعال تر عمل کنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت خبری دنیای اقتصاد ، تاریخ انتشار ۲۵آذر ۹۶، کدمطلب:۳۳۲۷۲۲۸، www.donya-e-eqtesad.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات