18:38:34 - یکشنبه 17 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ظرفیت تولید ماهی در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۷هزار تن رسید
ظرفیت تولید ماهی در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۷هزار تن رسید
مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد گفت:ظرفیت تولید ماهی در این استان به سالیانه ۱۷ هزار تن رسید که نسبت به سال ۱۳۹۲ سه هزار و ۶۰۰ تن افزایش یافته است. شعار سال: کورش یزدان پناه روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ظرفیت تولید ماهی در کهگیلویه و بویراحمد در سال […]

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد گفت:ظرفیت تولید ماهی در این استان به سالیانه ۱۷ هزار تن رسید که نسبت به سال ۱۳۹۲ سه هزار و ۶۰۰ تن افزایش یافته است.

شعار سالکورش یزدان پناه روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ظرفیت تولید ماهی در کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۲ سالیانه ۱۳ هزار ۴۰۰ تن بود.

وی بیان کرد: در این مدت ۳۲ مزرعه پرورش ماهی در این استان بهره برداری شد که بیش از ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

وی تعداد مزارع پرورش ماهی بهره برداری شده سال جاری در کهگیلویه و بویراحمد را ۱۶ واحد به ظرفیت ۲هزار تن برآورد کرد.

یزدان پناه تصریح کرد: هم اکنون ۲۲۱ مزرعه پروزش ماهی در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کند که ۲هزار ۴۵۰ نفر در آنها مشغول بکار هستند.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد ابراز داشت: در حال حاضر ۵۷ مزرعه پرورش ماهی با پیشرفت فیزیکی ۳۰ تا ۶۰ درصد در این استان در حال ساخت است.

یزدان پناه گفت: در صورت بهره برداری از این طرح ها ضمن ایجاد ۳۹۰ فرصت شغلی ۲ هزار ۷۲۵ تن به میزان تولید سالیانه ماهی در کهگیلویه و بویراحمد افزوده خواهد شد.

وی میزان سرانه مصرف ماهی در استان را ۶ونیم کیلوگرم اعلام کرد و گفت: در افق ۱۴۰۴ میزان سرانه مصرف ماهی در این استان باید به بیش از ۱۰ کیلوگرم برسد.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد سرانه مصرف ماهی در ایران را هم اینک حدود ۱۰ کیلوگرم ذکر کرد و افزود که میانگین مصرف ماهی در کشور در افق ۱۴۰۴ نیز ۱۶کیلوگرم تعیین شده است.

خبر جدید  ساعات کاری ادارات کهگیلویه و بویراحمد تغییر کرد

به گفته یزدان پناه کهگیلویه و بویراحمد یکی از قطب های تولید ماهی قزل آلا در کشور است به طوری که حدود ۱٫۶ درصد تولید ماهیان سردآبی جهان و ۱۰ درصد تولید ماهیان سردآبی کشور را تامین می کند.

کهگیلویه وبویراحمد با دارا بودن حدود ۱۰ درصد منابع آبی و ۱۱ و نیم میلیارد مترمعکب روان آب، ۱۰ درصد تولید ماهیان سردآبی کشور را در خود جای داده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری جمهوری اسلامی ، تاریخ انتشار ۲۶آذر ۹۶، کدمطلب: ۸۲۷۶۶۰۶۷ ، www.irna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات