12:34:12 - سه‌شنبه 14 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح پدافند غیرعامل باید در مدیریت بحران‌ها جامع عمل کند
طرح پدافند غیرعامل باید در مدیریت بحران‌ها جامع عمل کند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح جامع پدافند غیرعامل باید راهبرد و عامل بازدارنده برای بحران‌ها باشد و در مدیریت بحران‌ها به‌صورت جامع عمل کند.

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از استانداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد، علیمحمد احمدی در شورای پدافند غیرعامل این استان گفت: طرح جامع پدافندغیرعامل که نگاه بنیادی به مسائل حساس دارد، موضوعی کلیدی است که از طرح آمایش مهمتر بوده و برای تدوین آن باید دستگاههای اجرایی آمار و اطلاعات لازم را با هماهنگی در اختیار مشاور و مجری این طرح قرار دهند.

وی اضافه کرد: مسائل طرح جامع پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد باید بهصورت تخصصی طراحی و به پیش برود و برای هر فصل آن فردی متخصص انتخاب و دادهها و اطلاعات را نظارت و کنترل کند و در جلسه جوابگوی پرسشها باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکههر دستگاه اجرایی چند چالش نهفته و یا آشکار دارد و باید هوشمندانه و قبل از اتفاق آن را شناسایی و برای آن اقدامات پیشگیرانه، کنترلی و مقابلهای انجام داد، افزود: طرح جامع پدافند غیرعامل باید راهبرد و عامل بازدارنده برای بحرانها باشد و در مدیریت بحرانها به صورت جامع عمل کند.

احمدی یادآور شد:بسیاری از فعالیتها و کارها از وظایف و مأموریت ذاتی دستگاههای اجرایی و خدماترسان بوده و در حوزه پدافند غیرعامل نمیگنجد؛ مگر در شرایطی که بحرانساز باشد و نباید برای انجام هر اقدامی دنبال تأمین اعتبار از این محل بود.

وی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد که بحرانهای طبیعی را تجربه میکند، باید موضوع پدافند غیرعامل را بهطور ویژه مورد توجه قرار دهند، توضیح داد: در کنار این مهم نباید وظایف ذاتی دستگاههای اجرایی به حاشیه برده شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به موضوع مدیریت آتشسوزیها اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط امسال و انبوهمراتع و جنگل موضوع آتشسوزیها باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

خبر جدید  مادر شهیدان جعفری دیل درگذشت

احمدی به مسئله تخلیه فاضلابهای خانگی بهوسیله تانکرها اشاره و تأکید کرد:برای جلوگیری از بوی بد و رعایت شرایط بهداشت و سلامت مردم باید جانمایی مناسبی برای انتقال و تخلیه فاضلابها مشخص شود.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد