11:40:42 - چهارشنبه 15 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح «همیاران مهر» برای کمک به نیازمندان کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود
طرح «همیاران مهر» برای کمک به نیازمندان کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور توسعه فرهنگ خیرخواهانه قرض الحسنه به تامین مالی جمعی برای حمایت از نیازمندان اقدام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، جعفر گوهرگانی در نشست با عضو هیئت مدیر بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهار داشت: سال ۹۶ از محل تفاهم نامه معاونت زنان ریاست جمهوری با بانک قرض الحسنه مهر ایران ۲۰۰ فقره وام به مراجعین، زنان نیازمند، زنان بی سرپرست، زنان بدسرپرست و زنان دارای بیماری خاص از سوی دفتر ستادی امور بانوان این استانداری پرداخت شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه این تعداد پرداختی با توزیع متعادل بین تمامی شهرستانهای استان انجام شد، عنوان کرد: در سال ۹۷ نیز به صورت ماهانه دو نفر از جامعه هدف از این تسهیلات بهره مند میشدند.

گوهرگانی بیان کرد: در راستای تداوم این حرکت " طرح همیاران مهر" از سوی این بانک ایجاد شد تا هر فردی و در هر جایگاهی بتواند به صورت بلاعوض با سپرده گذاری در این بانک در یک حرکت خیرخواهانه مشارکت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح با محوریت هر شهرستان خواهد بود و سپردههای مربوطه به هر منطقه صرف کمک به مددجویان همان شهرستان میشود.

گوهرگانی تاکید کرد: بانوان نیازمند ساکن هر شهرستان با مراجعه به امور بانوان میتوانند از محل موجودی این طرح در شهرستان خود به صورت قرض الحسنه برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: بنا بر تاکید استاندار و در راستای استفاده از ظرفیت این طرح و کمک به این قشر نیازمند تیم اقتصادی استانداری متشکل از معاونت و مدیران کل حوزه اقتصادی استانداری، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، مدیرکل بهزیستی، مدیرکل کمیته امداد، مدیرکل سازمان زندانها و معاونت غذا و داروی علوم پزشکی نشست هم اندیشی با امامی مبتکر طرح و عضو هیئت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران برگزار کردند.

خبر جدید  جشنواره منطقه ای "تئاتر معلولان خلیج فارس" در یاسوج+فیلم

گوهرگانی افزود: در این نشست و در راستای تداوم همکاری بین دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با بانک قرض الحسنه مهر ایران تفاهم نامهای منعقد شد.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: شخص استاندار در خصوص حمایت از خانواده و اقشار کم درآمد حساسیت ویژهای برای اجرای چنین طرحهای خداپسندانهای دارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با اشاره به آسیبهای فقر و بیکاری در جامعه، عنوان کرد: فقر به مراتب مشکلات بیشتری در جامعه زنان و خانواده ایجاد میکند.

آذر صفایینیا با بیان اینکه زنان محور اساسی سلامت خانواده و جامعه هستند، تاکید کرد: با اجرای این طرح میتوان بخشی از مشکلات اقتصادی خانواده های کم درآمد را برطرف کرد.

وی تصریح کرد: بدون شک هرچقدر میزان موجودی این بانک افزایش یابد و در صورت استقبال مردم خیرخواه استان می توان جمعیت بیشتری از زنان را زیر پوشش قرار داد.

صفایی نیا با بیان اینکه باید زمینه را برای توانمند سازی بانوان فراهم کرد، تاکید کرد: به طور قطع نقش آفرینی زنان موفق در توسعه جامعه یک واقعیت انکارناپذیر است.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای زنان به ویژه بانوان خودسرپرست بسیاری از آسیبهای اجتماعی را کاهش میدهد، ادامه داد: انتظار میرود مردم استان با مشارکت در این طرح روحیه تعاون، همدلی و خیرخواهی را در جامعه گسترش دهند.

انتهای پیام/ن


منبع :: طرح «همیاران مهر» برای کمک به نیازمندان کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد