3:00:53 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح تامین آب اراضی سمرون و احمد غریب نیازمند ۴۰ میلیارد ریال اعتبار است
طرح تامین آب اراضی سمرون و احمد غریب نیازمند ۴۰ میلیارد ریال اعتبار است
یاسوج-ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تخصیص ۴۰ میلیارد ریال اعتبار،طرح تامین آب کشاورزی اراضی روستاهای «سمرون و احمد غریب» تکمیل می شود و ۳۰۰ هکتار از اراضی منطقه زیر پوشش شبکه آبیاری تحت فشار قرار می گیرد.

الیاس تاج الدینی روز سه شنبه در حاشیه بازدید هیئت اقتصادی وزارت کشور از عملیات اجرایی این طرح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اعتبار مورد نیاز برای اتمام آن ۱۰۰ میلیارد ریال است.
وی ادامه داد ۶۰ میلیارد ریال از اعتبار مورد نیاز برای ایجاد شبکه تحت فشار در استان تامین می شود اما تامین ۴۰ میلیارد ریال آن از توان استان خارج است.
تاج الدینی با بیان اینکه آب این طرح از رودخانه بشار تامین می شود ،گفت: هدف از اجرای طرح تامین آب ۳۰۰ هکتار از اراضی احمد غریب و سمرون ، افزایش محصولات باغی،تولید و اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستاییان است.
وی عنوان کرد علاوه بر ایجاد ۱۵۰ فرصت شغلی ، تعداد ۱۷۸ خانوار از مزایای این طرح بهره مند می شوند .
تاج الدینی اضافه کرد: این طرح مصوب سال ۹۲ بوده با این حال به دلیل کمبود اعتبار و برخی مشکلات عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۵ شروع شد.
وی یادآوری کرد تاکنون ۴۸ میلیارد ریال برای تامین آب و شبکه سمرون و احمد غریب هزینه شده و اعتباری مصوب سال جاری آن ۱۸ میلیارد ریال است.
کهگیلویه وبویراحمد بعد از استان های شمالی کشور با حدود ۱۰ میلیارد متر مکعب بیشترین منابع آبی را دارد.
روستاهای سمرون و احمد غریب از توابع شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد نزدیک به ۱۸۰خانوار جمعیت دارند.
۹۹۲۹/۱۶۶۲

منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  خاک های برباد رفته
تبليغات