3:35:40 - جمعه 26 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضرورت تحول در بسکتبال ایران و آسیا
ضرورت تحول در بسکتبال ایران و آسیا
نشست کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهکیلویه و بویراحمد؛ رئیس فدراسیون بسکتبال در مجمع انتخاباتی هیات ضرورت تحول در بسکتبال ایران و آسیابسکتبال استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آسیاییها چندین سال است که در بسکتبال درجا میزنند و در استفاده از تاکتیکهای فردی و تیمی دچار نقاط ضعف زیادی هستند و به همین علت تیمهایی که از آسیا به مسابقات جهانی و المپیک میروند همیشه آخر هستند.
رامین احمدی طباطبایی افزود: دانش مربیان بسیار مهم است و تا دانش خوب نداشته باشیم بازیکن خوب نمیتوان پرورش داد.
وی اضافه کرد:به همیم منظور پویا تاجیک را به مجارستان فرستادیم تا در دوره چند ماههای شرکت کند و بقیه را نیز برای دورههای چند ماهه به کشورهای اروپایی میفرستیم.
رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: در تغییر و تحولاتی که خواهیم داشت برای مثال دفاع زون و دفاع زیر حلقه و دفاع دبل تیم را ممنوع کردهایم و همچنین برای مینی بسکتبال زمین را کوچکتر در نظر میگیریم و اینها همه معضلاتی بوده که در ۲۰ سال گذشته وجود داشته است.
طباطبایی ادامه داد: کانونهای بسکتبال در سراسر کشور باید از فدراسیون مجوز داشته باشند و در غیر این صورت هرگز اجازه فعالیت به آنها داده نمیشود.
رئیس فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه ۲۰۰ ساعت روی شیوه و برنامه کنونی کار شده است، اضافه کرد:باید در مسابقات مختلف شرکت کنیم تا نقاط ضعف برطرف شود و باید شیوههای آموزشی تغییر کند.
وی گفت:مربیان پایه متخصص در بسکتبال کشور نداریم و بسیاری از مربیان پایه دنبال درآمدزایی هستند و به همین علت مجبور به تغییر شیوهها هستیم.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  همه در مقابل رشد استان مسئول هستند
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد