3:40:15 - چهارشنبه 20 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صدمات بدنی علت ۷۷درصد فوتی های ناشی از تصادفات است
صدمات بدنی علت ۷۷درصد فوتی های ناشی از تصادفات است
یاسوج – ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد تعداد فوتی های ناشی از سوانح رانندگی در ۱۰ ماه گذشته سال جاری در این استان را ۱۵۰ نفر ذکر کرد و گفت: صدمات بدنی متعدد علت ۷۷ درصد این فوتی ها بوده است.

کامروز امینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۹درصد فوتی های ناشی از تصادفات در این مدت بر اثر ضربه مغزی بوده است.
به گفته وی وی تعداد فوتی های ناشی از حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد در ۱۰ ماهه سال گذشته نیز ۱۵۳ مورد بوده است.
وی یادآور شد که ۵۴ درصد فوتی ها در اداره پزشکی قانونی شهرستان بویراحمد معاینه شده اند.
وی تصریح کرد که ۱۲۵ مورد با ۸۳ درصد تعداد فوتی ها در جاده های برون شهری ، ۱۷ مورد در جاده های درون شهری و ۸ نفر نیز در جاده های روستایی این استان جان خود را از دست داده اند.
امینی با اشاره به آمار فوتی های ناشی از تصادفات در پزشکی قانونی نیز گفت: در شهرستانهای بویراحمد و دنا ۸۱ مورد ، گچساران ۳۷ ،کهگیلویه ۳۰ و بهمئی ۲مورد فوتی در پزشکی قانونی بررسی شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: از این تعداد ۳۴ نفر زن و ۱۱۶ نفر مرد بوده که ۶۲ نفر آنها مجرد و ۸۸ نفر( ۵۸درصد متوفیان) متاهل بوده اند.
وی فروردین ماه سال جاری را در صدر ماه های پرحادثه در استان ذکر کرد و گفت: بیشترین آمار فوتی های ناشی از تصادفات با ۲۲و ۱۹ مورد به ترتیب در فروردین و خرداد ثبت شده است.
امینی با بیان اینکه از مجموع ۱۵۰ نفر فوتی در ۱۰ ماه گذشته سال جاری ۴۳ درصد سرنشین خودرو بودند، گفت: ۲۱درصد عابر و ۳۶ درصد راننده بوده اند.
وی یادآور شد: ۵۱ درصد با تعداد ۷۷ فوتی در روز و ۳۸درصد با ۱۶ نفر فوتی نیز در شب اتفاق افتاده است و ۴۳ درصد تصادفات با ۶۵ مورد نیز در اثر برخورد ۲وسیله نقلیه با همدیگر بوده است.
وی گفت: ۳۲ مورد برخورد وسیله نقلیه با عابر متوفی، ۳۳ مورد واژگونی،۱۳ مورد برخورد وسیله نقلیه با شی ثابت و ۴ مورد سقوط ، و سایر موارد حریق و نامعلوم بوده است.
امینی یادآور شد که ۴۸ درصد با ۷۲ مورد از تصادفات منجر به فوت در محل حادثه بوده ، ۷۰ نفر در بیمارستان و هشت نفر نیز در راه انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست داده اند.
امینی همچنین تعداد مصدومان ناشی از تصادفات در ۱۰ ماه امسال را چهار هزار و ۳۶۷ نفر ذکر کرد که از این تعداد ۲هزار و ۸۵۸ نفر مرد و یکهزار و ۵۰۹ نفر نیز زن بوده اند.
وی تاکید کرد: بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه وبویراحمد در سال ۹۶ رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.
استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان ، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.
این استان با داشتن کمتر از ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح و حوادث رانندگی است.
بر اساس برآورد هزینه هر کیلومتر بهسازی و اسفالت راه های اصلی در این استان حدود دو تا سه برابر استان های کویری است.
از مجموع حدود ۶ هزار کیلومتر راه موجود در این استان بیش از چهار هزار کیلومتر آن راه های روستایی است که بیش از ۵۰درصد آن همچنان خاکی و شوسه است.
راکد ماندن طرح های بزرگ راهسازی از جمله بزرگراه ها و ۳۰کیلومتر ورودی شهرهای استان، ضعف توان فنی پیمانکاران و ضعف محسوس ایمنی راه ها به ویژه در محورهای اصلی از یاسوج به سمت اصفهان و بابامیدان و همچنین ضعف فرهنگ ترافیکی و رانندگی از جمله دلایل بروز تصادفات در این استان از نظر کارشناسان اعلام شده است.
۱۶۶۲/۳۰۱۶/

خبر جدید  هدف کاروان های سلامت کاهش مراجعه به سایر استان ها است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد