13:08:41 - شنبه 11 جولای 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شورای نگهبان به شبهات پیرامون تائیدیه تاجگردون پاسخ دهد
شورای نگهبان به شبهات پیرامون تائیدیه تاجگردون پاسخ دهد
بسیج دانشجویی پردیس کوثر دانشگاه فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد در نامه‌ای نوشت: شورای نگهبان در خصوص شبهات و ابهامات وارده در خصوص تائیدیه تاجگردون پاسخ بدهد و رفع ابهام کند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بسیج دانشجویی پردیس کوثر دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد در نامه‌ای خطاب به آیت الله جنتی، دبیر شورای نگهبان نوشت: چگونه تاجگردون که از رای نمایندگان مجلس جهت تایید اعتبار خود محروم مانده، توانسته از فیلتر شورای نگهبان بگذرد؟ مگر می‌شود ملاک‌های لازم برای تعیین صلاحیت وکلای مردم، از نگاه دو مرجع حکومتی مهم آن جامعه به این میزان تفاوت داشته باشد؟
متن نامه به شرح زیر است:
حضرت آیت الله جنتی
دبیر محترم شورای نگهبان سلام علیکم
با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) سخن از جایگاه این شورا و حساسیت افعال و تصمیم گیری‌های ان چه در سطح کشور و چه در جامعه جهانی به عنوان حافظ و نگهبان ارمان و ارزش‌های انقلاب اسلامی حرف نویی نیست که به شرح و تفصیل آن بپردازیم و در تعریف جایگاه این نهاد همین بس که عملکرد شما تعیین کننده سلامت نظام است و همگی برآن واقفیم که هیچ نهادی همچون شورای نگهبان در کشور زیر ذره بین تیز بین رسانه‌ها و نهاد‌های ضد انقلاب نیست و دائم در کمین اند تا کوچکترین اشتباهی را بر سر دست بگیرند.
حال، اما این کارناوال‌های رسانه‌ای دشمن گاه به موجب زخم‌های واقعی و ناشی از اشتباهاتی بوده و گاه کاذب و ناشی از عدم تنویر افکار عمومی و خالی بودن میدان مبارزه بوده است؛ و جنجال بر سر رد و احراز صلاحیت‌های کاندیدا‌ها همواره در بحبوحه انتخابات خاصه انتخابات اخیر مجلس و رد شدن تعداد کثیری از نمایندگان مسبوق به سابقه بوده و هست، اما اتفاقی که در مجلس فعلی در پی رد اعتبارنامه نماینده مردم محترم باشت و گچساران استان کهگیلویه و بویر احمد رخ داده ابهامات و شبهات مضاعفی در خصوص نحوه تصمیم گیری‌های شورای نگهبان ایجاد کرده است.

خبر جدید  نماینده سراوان مهم‌تر است یا سوختن کودکان زاهدانی در آتش

بلاشک عدم رفع شبهه از اذهان مردم عزیز که رکن اصلی انقلاب اند، موجب لکه دار شدن اعتماد بین ایشان و شورای نگهبان خواهد شد. در این خصوص دو سوال مطرح است:
۱_چگونه جناب آقای تاجگردون که از رای نمایندگان مجلس جهت تایید اعتبار خود محروم مانده، توانسته از فیلتر شورای نگهبان بگذرد؟
مگر می‌شود ملاک‌های لازم برای تعیین صلاحیت وکلای مردم، از نگاه دو مرجع حکومتی مهم آن جامعه به این میزان تفاوت داشته باشد؟ در اینجا دو فرضیه مطرح است؛
الف) شورای نگهبان اسناد و مدارکی که دال بر عدم صلاحیت ایشان بوده را در اختیار داشته و باید برای همگان تبیین شود با چه استدلالی ایشان را به عنوان وکیل قابل اعتماد به مردم معرفی نموده است؟
ب) شورای نگهبان به اسناد و مدارک مذکور دسترسی نداشته و همین موجب اشتباه در محاسبات شد و این خود یعنی خللی در نوع دستیابی این شورا به اطلاعات کاندیدا‌ها وجود دارد و این مهم مستلزم بازنگری در چگونگی جمع اوری اطلاعات است.
۲_ درفاصله زمانی رد صلاحیت شدن ابتدایی جناب تاجگردون و احراز صلاحیت مجدد ایشان توسط شورای نگهبان، چه اتفاقی موجب شده که نظر این شورا در این خصوص تغییر کند؟ آیا اشتباهی در محاسبات اعضای محترم شورای نگهبان رخ داده بود؟ و اگر چنین بوده با کدامین ادله تجدید نظر فرمودند؟ آیا فکر نمی‌کنید تیتر امروز رسانه‌ها پس از رد اعتبارنامه آقای تاجگردون مبنی بر «گام اول مجلس در برخورد بافساد» به طور مستقیم این گزاره را به ذهن مخاطب القا می کند که مبارزه با فسادی که شورای نگهبان باید آن را در همان خان اول انجام میداد، حال توسط مجلس شورای اسلامی در خان هفتم به سرانجام رسید؟
دبیر محترم شورای نگهبان
امروزه که برگ برنده این کارزار سخت جهت جلب اعتماد مردم در دست رسانه هاست، بی شک سکوت و عدم شفاف سازی از جانب این شورا بزرگترین امتیاز برای دشمن بوده و موجب میشود اعتمادی که سال‌ها مردم به نظام حاکمیتی خود پیدا کرده بودند با مسائلی بدین اهمیت خدشه دار شود.
ما دانشجویان خواهان آن هستیم تا شورای نگهبان در خصوص شبهات و ابهامات وارده بر عملکرد این نهاد پرده از حقایق بردارد و اجازه ندهند بیش از این ابزار تحرک دشمن شوند. یقینا اگر مسئولین صادقانه و دلسوزانه در پی پاسخگویی برآیند، پیوند بین مردم و شورا بیش از پیش استوار خواهد ماند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  تکمیل و راه اندازی بیمارستانهای در حال احداث از مهمترین مطالبات مردم
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد