13:22:34 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهر پزشکان در حسرت بیمارستان
شهر پزشکان در حسرت بیمارستان
پایگاه خبری سفیر دنا در گزارشی با عنوان «سی سخت شهر پزشک پرور با کمترین پزشک/شهر پزشکان در حسرت بیمارستان و ساختمان پزشکان» به قلم حسین دوستانی به وضعیت شهر سی سخت از لحاظ داشتن بیمارستان پرداخته است.

شهر سی سخت در پرورش و تربیت نخبگان پزشکی در سراسر ایران و حتی جهان شهرت یافته است ولی محروم ترین منطقه از لحاظ دارا بودن اماکن درمانی است.
بی شک سی سخت را می توان قطب پرورش پزشک در کهگیلویه و بویراحمد دانست که حتی در خارج از کشور و دانشگاههای برون مرزی شهره عام و خاص است و این موضوع بر کسی پوشیده نیست.
سی سخت دارای بیشترین پزشک و تحصیل کرده پزشکی در استان بوده که همگی آنان در سطوح بالای عملی قرار دارند تا حدی که یکی از بانوان پزشک این شهر به ریاست نظام پزشکی شیراز منصوب می شود.
نمونه های اینچنینی زیادی وجود دارد و هر کجا نام سی سخت به زبان می آید، تداعی گر نخبگان عملی و پزشکی است ولی م به دلیل نبود امکانات و تجهیزات، این تحصیل کردگان و نخبگان پزشکی اغلب به خارج از استان و خارج از کشور مهاجرت می کنند.
اکنون با این سابقه علمی و پزشکی در شهر سی سخت، این شهر از داشتن مرکز پزشکی معتبر و مجهز و بیمارستان محروم است و تنها یک درمانگاه دارد که آن هم از معالجه یک مارگزیدگی ساده عاجز هستند و بیماران را برای معالجه به یاسوج اعزام می کنند.
کلنگ احداث بیمارستان شهر سی سخت سال گذشته بر زمین زده شد اما از آن زمان تا کنون خبری از عملیات عمرانی برای تکمیل بیمارستان نشده است.
فرماندار شهرستان دنا در این خصوص گفت: نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا گفته مبلغی در حدود ۱۰ تا ۲۰ میلیارد ریال برای آغاز عملیات عمرانی بیمارستان شهر سی سخت اختصاص یافته است.
نادیا صداقت افزود: برای تکمیل بیمارستان سی سخت موضوع جذب اعتبار مطرح بوده که این امر توسط عزیز فیلی در حال پیگیری بوده که مبلغ جذب اعتبار در حدود ۲۰ میلیارد ریال و در حال پیگیری است.
اکنون مرکز بستری و درمانی شهر سی سخت کمبود پزشکان متخصص و تجهیزات پزشکی را به شدت احساس می کند به گونه ای که بیماران برای درمان مجبور به مراجعه به شهر یاسوج و یا استان های مجاور هستند.
جالب اینجاست که شهروندان سی سخت گاهی برای معالجه و درمان به پزشکان سی سختی شاغل در بیمارستان های دیگر استان ها مراجعه می کنند که این موضوع تنها برای شهر سی سخت صدق نمی کند بلکه مردم کهگیلویه وبویراحمد همه با این موضوع مواجه هستند و اغلب برای درمان و معالجه به شهر شیراز و به پزشکان هم استانی مراجعه می کنند.
۹۹۲۸/۶۱۱۰

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  خشک شدن مزارع لوبیا در دشت مختار
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات