19:26:09 - یکشنبه 7 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرک یک هزار نفری سرآسیاب شهرستان لنده فاقد مدرسه است
شهرک یک هزار نفری سرآسیاب شهرستان لنده فاقد مدرسه است
شهرک یک هزار نفری سرآسیاب از توابع شهرستان لنده مدرسه ندارد و برای ادامه تحصیل مجبور به پیاده روی ۵ کیلومتری برای رسیدن به محل تحصیل علم و دانش هستند. شعار سال: ماجرای تحصیل دانش‌آموزان روستایی قصه پرغصه ودرد خود را دارد؛ دانش‌آموزان مناطق محروم روستایی باید با پای پیاده و به جان خریدن محرومیت‌ها و […]

شهرک یک هزار نفری سرآسیاب از توابع شهرستان لنده مدرسه ندارد و برای ادامه تحصیل مجبور به پیاده روی ۵ کیلومتری برای رسیدن به محل تحصیل علم و دانش هستند.

شعار سالماجرای تحصیل دانش‌آموزان روستایی قصه پرغصه ودرد خود را دارد؛ دانش‌آموزان مناطق محروم روستایی باید با پای پیاده و به جان خریدن محرومیت‌ها و تحمل سختی‌ها بخشی از مشکلات و سختی‌های پیش‌رو تحصیل دانش‌آموزان این شهرستان است.

معضل کمبود فضای آموزشی در مناطق حاشیه شهر لنده از جمله شهرک سرآسیاب مشهود است، شهرکی که ۱۴ ماه از تعطیل پروژه مدرسه در حال ساخت آن ۱۴ ماه می‌گذرد و رفته رفته به یک پروژه فرسایشی تبدیل می‌شود.

شهرک سراسیاب از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی شهر لنده با جمعیتی افزون بر یک هزار نفر واقع شده است.

عمار محمدی‌نیک پدر یکی از دانش آموزان شهرک سرآسیاب لنده به تسنیم می‌گوید:فرزندان ما که در پایه اول تا پنچم‌ ابتدایی مشغول تحصیل هستند مجبورند مسافت چند کیلومتری را در زمستان سخت و سرد تحمل کنند تا به نزدیک‌ترین مدرسه برسند.

وی ادامه داد: مسیر تردد برای عبور و مرور دانش آموزان پایه ابتدایی خطرناک بوده و از مسئولان درخواست دارم که به وضعیت دانش آموزان رسیدگی کنند.

همچنین محمد مرادی یکی دیگر از اهالی شهرک سراسیاب گفت: این مدرسه نزدیک به ۱۴ماه از مراحل اولیه ساخت آن می‌گذرد ولی به صورت نیمه کاره‌‌ رها شده که با بهره برداری از آن می‌توان مشکل دانش آموزان ما را حل کرد، تا دیگر نیاز نباشد فرزندانمان برای ادامه تحصیل هر روز مسیر ۵کیلومتری را طی کنند.

خبر جدید  فردا عزای عمومی در سراسر کشور

مرادی تصریح کرد: تراکم بالای دانش آموزان و کمبود کلاس درس به ‌ویژه در شهرک سراسیاب بیشتر از همیشه اهالی این منطقه را نگران کرده است، در حالیکه آموزش و پرورش شهرستان لنده و استان کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند با تکمیل پروژه‌های آموزشی نیمه تمام، این بحران را مدیرت کرده و معظل کمبود فضای آموزشی را تا حدودی برطرف کنند.

رئیس آموزش وپرورش شهرستان لنده اظهار داشت: فضای قبلی دبستان امام خمینی سراسیاب به دلیل مهاجرت زیاد روستائیان و افزایش ناگهانی جمعیت این شهرک جوابگوی دانش آموزان نبوده است.

جاویدان افزود: بنیاد برکت با عنایت به محرومیت این منطقه و مطالبه آ موزش و پرورش در راستای انجام رسالت خیرخواهانه خود پیشنهاد تخریب ساختمان مدرسه قبلی و احداث فضای مناسب تری با کلاسهای بزرگ و آزمایشگاه و کارگاه را دادند.

وی با بیان اینکه برای تحقق این امر در ابان ۱۳۹۵ مدرسه فوق تخریب و پیمان ان به مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به پیمانکار واگذار شد، افزود: عملیات ساخت مدرسه شهرک سرآسیاب ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طبق توافقات انجام شده ادامه عملیات از روز یکشنبه ۱۷دی ماه آغاز می‌شود.

رئیس آموزش وپرورش شهرستان لنده ادامه داد: بنا به درخواست اولیا دانش آموزان تا تکمیل پروژه در مدرسه دارالفنون که نزدیک‌ترین مسیر به شهرک را دارد و فضایی کاملا مناسب و مجهز دارد مشغول تحصیل هستند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار ۱۷دی ۹۶، کدمطلب:۱۶۲۱۱۸۱، www.tasnimnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  پنجمین مورد اهدای عضو در کهگیلویه و بویراحمد طی سال جاری انجام شد
تبليغات