6:11:02 - سه‌شنبه 11 فوریه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شش سال چشم انتظاری برای شروع عملیات یک مرکز درمانی
شش سال چشم انتظاری برای شروع عملیات یک مرکز درمانی
بیمارستان بزرگ شهر سی سخت که قرار بود با شروع احداث آن در شش سال پیش به یک مرکز درمانی برای خدمت به مردم احداث شود، اما هر ساله با کلنگ زنی های نمایشی و متوالی خبری از شروع احداث و اتمام ساخت آن شنیده نشده است.

شعار سال:  با آغاز دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، شاهد دستاوردهای مختلف عمرانی، سازندگی، بهداشتی و درمانی در  استان کهگیلویه و بویراحمد و رفع رنگ محرومیت از چهره این استان کمتر توسعه یافته هستیم.

انقلاب اسلامی برای خدمت به مناطق مختلف کشور، خصوصا مناطق کمتر توسعه یافته و محروم اهمیت ویژه ای قائل شده است، در این خصوص تلاش مسوولان و همت آنها برای شناخت موانع رشد و توسعه استان توانایی های آنها برای حرکت در جهت رشد و پیشرفت ضروری است، در همین خصوص اگر مشاهده می شود مردمان یک منطقه سالها برای احداث و افتتاح یک پروزه چشم انتظار هستند، چه بسا عملکرد مسوولان مربوطه در حد و اندازه ای نبود است که یک طرح یا پروژه را پیگیری و به سرانجام برسانند.

در همین خصوص بیمارستان بزرگ شهر سی سخت در طول ۶ سال گذشته چند بار کلنگ آن به زمین زده شد، اما دریغ از کمترین پیشرفتی در توسعه آن از طرفی در تازه ترین خبرها به نظر می رسد مسوولان یکی از دلایل تاخیر در این پروژه را نامناسب بودن زمین عنوان کرده اند،  باید پرسید اگر زمین فعلی نامناسب بود چرا از همان ابتدا به فکر زمین جایگزین برای احداث بیمارستان نبودند؟ مگرکارشناسان این ۶ سال چگونه و طبق کدام معیار علمی و فنی زمین مربوطه را مناسب برای احداث بیمارستان تشخیص دادند؟

اگر زمین جدید برای احداث بیمارستان مناسب است چرا سریعا اقدام نمی شود آیاحق مردم شهرستان دنا این است که هر روز بازیچه وعده های چند ساله باشند؟ و آیا مردمی که ۱۲۰ شهیدتقدیم انقلاب کرده اند هنوز باید برای ساده ترین رادیولوژی ها و آزمایشات  به مرکز استان مراجعه کنند، درصورتیکه در شهرستان دنا تاکنون نه فقط بیمارستان بلکه چند دانشکده و دانشگاه باید فعال باشد.

خبر جدید  دانش‌آموختگان مامایی فارغ‌التحصیلی خود را جشن گرفتند

همه این خطه را به قطب فرهنگی و گردشگری می شناسند، با وجود چنین ظرفیت هایی و  ظرفیت های طبیعی و حضور انبوه مسافران در ایام مختلف سال آیا احداث این بیمارستان ضرورت بیشتری نخواهد داشت؟

وقتی شنیده شداستاندار به شهر سی سخت جهت  کلنگ زنی و افتتاح آمد، باید پرسید کدام کلنگ زنی وکدام افتتاح وقتی یک پروژه شش سال بدون تغییر رها است، و آیا باز هم  قرار است سالیان طولانی در حرکت های نمایشی کلنگ احداث این بیمارستان به زمین زده شود و خبری از افتتاح نباشد؟

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شبکه تحلیلی خبری صبح زاگرس، تاریخ ۱۷ بهمن ۹۸، کد مطلب: ۱۴۳۱۵۸: www.sobhezagros.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها:تبليغات
بانک پاسارگاد