12:09:18 - سه‌شنبه 14 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سم پاشی در۳۰۰هکتار از اراضی استان/ضرورت پای کار آمدن همه دستگاهها
سم پاشی در۳۰۰هکتار از اراضی استان/ضرورت پای کار آمدن همه دستگاهها
یاسوج- مدیر کل جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سم پاشی در ۳۰۰هکتار از اراضی استان آغاز شده و این سم پاشی در سه نوبت انجام شده است اما مبارزه با ملخهای صحرایی نیازمند عزمی همگانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، الیاس تاج الدینی بعدازظهر دوشنبه در نشست اضطراری ستاد بحران استان افزود: ما برای مقابله با خسارات این ملخ‌ها تنها دو هفته فرصت داریم.

وی با بیان اینکه برای مقابله با این ملخ‌ها به تانکر آب، خودرو، چراغ و نیروی انسانی نیاز است، گفت: بهمن ماه موج اول هجوم ملخ‌ها وارد کشور شد که شش استان را درگیر کرد و در موج دوم نیز هشت استان درگیر شد که استان ما یکی از این هشت استان است.

تاج الدینی افزود: برای مبارزه یا این ملخ‌ها همه دستگاه‌ها باید وارد کار شوند چرا که این ملخ‌های صحرایی هر سبزینه ای را از بین می‌برد.

وی اظهار داشت: این ملخ‌ها قدرت پرواز بسیار بالایی دارد و می‌توانند هزار کیلومتر پرواز کنند و طول ملخ صحرایی زرد رنگ نیز حدود ۴۵ تا ۷۰ میلی متر است.

تاج الدینی مشکل اصلی در مبارزه با این ملخ‌ها را تخم گذاری این ملخ‌ها دانست و گفت: در هر تخم ۳۰۰ تا ۴۰۰ ملخ ایجاد می‌شود و اگر اکنون مبارزه نکنیم این ملخ‌ها از دنا نیز می‌گذرند.

وی با بیان اینکه حداقل ۴۰ هزار هکتار در استان پایش کردیم، تصریح کرد: فقط دو هفته فرصت داریم اگر در این دو هفته آنها را از بین نبریم بدون شک در آینده برای ما بحران ایجاد می‌شود و باید نگران سال آینده خود باشیم چرا که ملخ‌ها تخم‌ها را زیر خاک قرار می‌دهند.

مدیر کل جهاد کشاورزی تاکید کرد: هجوم ملخ‌ها از خوزستان، فارس و بوشهر در حال گسترش است.

تاج الدینی افزود: امسال از لحاظ آورد آبی و بارش سال بسیار خوبی است و در بخش کشاورزی و زراعت و مراتع فصل خوبی داریم و در سال جاری تولید گندم ۱۷۰ هزار تن پیش بینی شده است که ۷۵ هزار تن خرید گندم مازاد از کشاورزان را داریم.

کد خبر ۴۶۱۶۰۷۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  تجلیل از استاتید برجسته دانشگاه یاسوج
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد