3:02:14 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سلامت آب مصرفی اولویت آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد است
سلامت آب مصرفی اولویت آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد است
یاسوج- ایرنا- مدیرعامل آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سلامت آب مصرفی مردم اولویت اصلی و خط قرمز آب و فاضلاب روستایی استان است.

فیض الله پاسره روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاسیس و مجهز شدن آزمایشگاه آبفای استان در راستای اهمیت سلامت مردم صورت گرفته و آب همه روستاهای کهگیلویه و بویراحمد دارای کیفیت استاندارد هم در زمینه میکروبی و هم شیمیایی است.
وی افزود: آزمایشگاه مرکزی آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد در نوع خود بزرگترین مرکز آزمایشگاهی آب روستایی کشور است که در سال ۹۶ با اعتباری افزون بر ۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
پاسره بیان کرد: ممیزی استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ آزمایشگاه مرکزی آب و فاضلاب روستایی در پی بازدید اعضای کشوری کمیته ارزیابی و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سال ۹۶ با موفقیت به پایان رسید و در همان سال تندیس شرکت برتر کشور در زمینه تاسیس و تجهیز آزمایشگاه آب را از آن خود کرد.
مدیرعامل آبفای روستایی استان عنوان کرد: آزمایشگاه آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد ۲ نشان ملی و بین المللی را از آن خود کرده و نیز گواهینامه معتمد محیط زیست آزمایشگاه کهگیلویه و بویراحمد در تمامی بخش ها صادر شده است.
پاسره یادآور شد: گواهینامه استاندارد ۱۷۰۲۵ ISO/IEC در بخش آزمایشگاه مرکزی میکروبی و شیمیایی به تایید شرکت مهندسی آّب و فاضلاب کشور رسیده است.
وی تصریح کرد: این استاندارد که هم در ابعاد فنی و هم مدیریتی بوده است، در رده استانداردهای معتبر بین المللی آزمایشگاهی به شمار می رود.
استاندارد بین المللیISO/IEC 17025 شامل کلیه الزاماتی است که آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون باید برای تعیین کیفیت، صلاحیت فنی و ارائه نتایج معتبر انجام دهد.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گفت: این آزمایشگاه برای اولین بار در استان گواهینامه معتمد محیط زیست در تمامی بخش ها(میکروبی، فاضلاب، شیمیایی و پسماند پزشکی) را نیز کسب کرده است.
پاسره افزود: در آزمایشگاه تخصصی آب روستایی استان برای اولین بار از دستگاه GC/MS رونمایی شد، دستگاهی که قابلیت انواع آزمایش های شیمیایی و میکروبی را در سطح مراکز علمی و دانشگاهی دارد.
دستگاه GC-MS همان اسپکترومتر جرمی کروماتوگرافی گازی است که از آن برای جداسازی و شناسایی ترکیبات مختلف با حساسیت زیاد استفاده می شود.
وی بیان کرد: آزمایشگاه آب و فاضلاب روستایی قابلیت انجام آزمایش های حرفه ای و تخصصی را دارد و علاوه بر استفاده های داخلی، به مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و سایر سازمان های استان نیز خدمت ارائه می دهد.
کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غرب ایران ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد.
جمعیت روستایی کهگیلویه و بویراحمد بین ۲ سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۰ تا ۹۵ از ۴۷ درصد به ۴۴ درصد جمعیت استان کاهش پیدا کرده است.
۹۹۲۸/۱۶۶۲

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  پزشکان مکلف به نصب دستگاه کارتخوان شدند
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات