19:11:26 - یکشنبه 14 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سطح مناطق حفاظت شده استان ۳۱۲ هزار هکتار است
سطح مناطق حفاظت شده استان ۳۱۲ هزار هکتار است
وزیر صنعت معدن وتجارت در نامه‌ای مجوز استقلال اقتصادی استان‌ها برای رفع موانع تولید را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل محیط زیست استان گفت: وجود گونههایسطح مناطق حفاظت شده استان ۳۱۲ هزار هکتار است مختلف گیاهی و جانوری بر ظرفیتها و پتانسیلهای مناطق حفاظت شده استان افزوده است.
جعفری نژاد بسطامی با بیان اینکه هماهنگی گردشگران با محیط بانان در نزدیکی و ورود به مناطق حفاظت شده نقش مؤثری در کاهش مشکلات و بروز خطرات دارد، عنوان داشت: معرفی مسیرهای کم خطر از مهمترین مزایای چنین اقدامی است.
وی با اشاره به حمله چند روز گذشته حیوان وحشی به زن ۳۵ ساله در ارتفاعات روستای حمید آباد بخش پاتاوه، عنوان داشت: محیط بانان شبانه روز در مناطق حفاظت شده حضور دارند و طی این چند سال گزارشی از حمله حیوانات وحشی نداشته ایم و بروز چنین مواردی نشان از قرار گیری در زمان و مکان نامناسب توسط برخی گردشگران حاضر در مناطق حفاظت شده است.
وی گفت: افرادی که بدون هماهنگی و به قصد برداشت گیاهان کوهی و کسب سود وارد منطقه حفاظت شده شوند، با برخورد مطابق قانون روبه رو خواهند شد.
جعفری نژاد بسطامی با بیان اینکه اگر چنین افرادی مورد حمله حیات وحش قرار بگیرند، هیچگونه حمایت قانونی از آنها انجام نمیشود، اضافه کرد: محیط زیست استان در کنار افراد قانونمند ایستاده و حمایتهای لازم را از آنها انجام میدهد.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  زنگ انقلاب در ۲ هزار آموزشگاه کهگیلویه و بویراحمد نواخته شد
تبليغات
بانک پاسارگاد