11:15:45 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرمایه گذاری‌ها در حوزه آب کهگیلویه و بویراحمد رضایت‌بخش نیست
سرمایه گذاری‌ها در حوزه آب کهگیلویه و بویراحمد رضایت‌بخش نیست
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۱۰ درصد آب‌های سطحی کشور در این استان است، گفت: سرمایه گذاری‌های انجام شده در حوزه آب رضایت‌بخش نیست.

جبار کیانیپور در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: با وجود منابع آبی عظیم در این استان در گذشته در زمینه تخصیص حق آبه در حق این دیار به دلیل عدم پیگیری و آینده نگری مسئولان وقت اجحاف شده است.

وی با اشاره به اینکه تخصیص آب کنونی برای شرب، کشاورزی و صنعت استان جوابگو نیست، عنوان کرد: در سالهای اخیر با پیگیری مسئولان و متولیان امر در استان در این زمینه گامهای موثری برداشته شد.

کیانیپور ابراز کرد: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل شرایط جغرافیایی و برخورداری از رودخانهها و تأسیسات آبی از ظرفیت بسیار بالایی در زمینه گردشگری آبی و برقابی برخوردار است که انتظار میرود در این زمینه برنامههای لازم توسط مسئولان تدوین شود تا بهره وری لازم صورت گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۱۸۰ رودخانه مهم در کشور شناسایی شده است، افزود: این استان دارای ۴ رودخانه مهم شامل شامل بشار، مارون، زهره و خیرآباد در حوزه آبریز خلیج فارس است.

کیانیپور ادامه داد: استان دارای سه حوضه آبریز اصلی از جمله خرسان شامل رودخانههای بشار و مارون، حوضه آبریز زهره و خیرآباد شامل رودخانههای زهره، خیرآباد و شمس عرب و حوضه آبریز مارون شامل رودخانه جن، بابا احمد، تخ، لیراب و لوداب است.

خبر جدید  آغاز طرح واکسیناسیون رایگان تب برفکی

وی سد کوثر و سد شاه قاسم را دو سد بهره برداری شده در استان عنوان کرد و گفت: سدهای دیگری از جمله سد تنگ سرخ، چم شیر و …نیز هم اکنون در دست ساخت بوده که با بهرهبرداری از آنها امکان سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی، آب و گردشگری وجود دارد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد