19:21:21 - پنج‌شنبه 7 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سردار سلامی: مذاکره فرصت دادن به دشمن است
سردار سلامی: مذاکره فرصت دادن به دشمن است
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه همه ملت ایران می‌دانند مذاکره یعنی فرصت دادن به دشمن برای بازسازی قدرتش و طولانی کردن یک مبارزه و امتیاز دادن به دشمن گفت: ما با دشمن در میدان جنگ چه اقتصادی باشد چه سیاسی و چه نظامی سخن می‌گوییم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سردار حسین سلامی عصر امروز در نخستین یادواره سرداران و شهدای ایل بهمئی اظهار داشت: امروز و در این لحظههای مقدس و ملکوتی که رایحه دلانگیز عطر شهیدان ما در این سرزمین پیچیده است و شاهد حضور عاشورایی و وفادارانه مردمانی شریف و نجیب و مومن در این دیار هستنم شیرینترین روز و لحظههای زندگی من است.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: بگذارید قطعه آخرم را اول صحبت بگویم، جان ناقابل من فدای همه شما مردم باوفا، باصفا و دارای باطنهای نورانی که امروز مهمان شهیدانتان شدهاید و با حضور گسترده خود قیامتی به پا کردهاید.

سلامی با بیان اینکه حضور در جمع مردم ایل بهمئی برای من شرف، فضیلت و افتخار است، عنوان کرد: هر قوم و جامعهای شناسنامه و هویتی داشته و تصویری از او در ذهنیت جهانی وجود دارد و آن هویتی که ایل بزرگ بهمئی را معرفی میکند شجاعت، غیرت، روح جوانمردی، ایثار، وفاداری، فداکاری، سلحشوری و ایمان است و هر چه زیبایی است شایسته شما بوده و شما شایسته آن هستید.

وی بیان کرد: با همه وجودم معتقدم که این مردم شایسته زیباترین و فاضلترین واژهها هستند، شما مردمان ایل بزرگ بهمئی بر قلههای شرف و افتخار و اقتدار و عزت و ایمان ایستادهاید، شما و ۶۵۰ شهید گلگونکفنی که سند صدق وعده شما و سند غیرت و وفاداری و تلاش و ایمان و محبت شما هستند، بیرقداران شرافت، پرچمداران عدالت و پیشگامان شجاعتید.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز با شما مردمان ایل بزرگ بهمئی بر قلههای رفیع کرامت انسانی ایستادهایم، گفت: ما اینجا گرد هم آمدهایم تا از ستارههای پرفروغ آسمان افتخارات اسلام و ایران امروز در شهرستان بهمئی تجلیل کنیم تجلیل از آنها تجلیل از عاشورا است، شهیدان ما تندیسهای زنده صدق وعده و عقیده و ایمان ما هستند آنها حجتهای خداوند روی زمین و ستارگانی هستند که راه را به ما نشان دادهاند.

سلامی عنوانکرد: اگر امروز مستقل هستیم و هیچ کس برای ما تصمیم نمیگیرد و سرنوشتمان در دستان خودمان است، اگر امروز آزادیم و همانند احرار و آزادگان با مستکبران سخن میگوییم، اگر امروز در مقابل قدرتهای سلطهگر لکنت زبان نداریم و رهبرمان شجاعانه با منطق وحی و قرآن با قدرتهای صاحب زر و زور سخن میگوید، اگر چون سروی بلند قامت ایستادهایم، اگر امنیت و پیشرفت و عزت و اقتدار و عظمت و منزلت و کرامت داریم، اگر حرمت نوامیسمان حفظ شده است و اگر سرزمینمان تحت اشغال چکمهپوشان بیگانه نیست همه از روح بلند و جاودانه شهیدان ما و شهیدان این دیار سرسبز و سترگ است که مردمانش همانند کوههایش ستبر، سرسخت و قوی ایستادهاند و همانند طبیعتش با نشاط، سربلند و سرزنده هستند.

وی با بیان اینکه شهیدان ما راه عزت ما را گشودند و به صف طولانی سپاه دشمنان که آرایش و گسترشی برای تهاجم به ارزشهای ما و استقلال و اسلام و ایمان ما فراهم کرده بودند اجازه حتی یک موفقیت کوچک هم ندادند، گفت: وقتی خورشید اسلام همانند صدر اسلام از افق ایران در انقلاب ۵۷ طلوع کرد همه قدرتهای مستکبر جهان هم قسم شدند تا بر این ملت یورش بیاورند و اجازه ندهند حکومتی به نام اسلام در این سرزمین شکل بگیرد چون میدانستند اگر اجازه دهند اسلام دوباره طلوع کند دادخواهی و تظلم از مستضعفان را از مستکبران انجام داده و آنها را شکست خواهد داد.

خبر جدید  آغاز بررسی قضایی برای روشن شدن علت مرگ دانش آموز بهمئی/نگرانی خانواده‌ها از وقوع حادثه

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس همه قدرتهای جهان در اختیار دشمن ما بود و همه اقتصادهای بزرگ جهان به هم پیوسته بودند تا ایران را منزوی کرده و بشکنند و ما در محاصره و تحریم تنها بودیم، همه مرتجعان عرب و مستکبران با هم قدرت نظامی را به صحنه آورده بودند و ما تنها و در اوج نابرابری به برکت رهبریهای امام و پیشوای بزرگمان که از عاشورا این الهام را گرفته بود که کمی سپاه عاملی برای ترک میدان جهاد نیست و حتی اگر فاصله قدرتشان از ما بسیار زیادتر باشد نباید لباس جهان را از تن به در کرد در مقابل آنها ایستادیم.

سلامی عنوان کرد: ملت ایران از حضرت علی(ع) امام مسلمین آموخته بود که هیچ قومی ذلیل نمیشود الا اینکه دشمن در سرزمینش پا بگذارد، ملت ایران از تاریخ آموخته بود که نباید امام را تنها بگذارد، آموخته بود که دیگر نباید حادثه مسجد کوفه تکرار شود و علی(ع) تنها در محراب با شمشیر تزویر دشمنانش شهید شود، از تاریخ آموخته بود نباید سپاه امام حسن مجتبی(ع) را تنها بگذارد تا آن امام تنها در مقابل دشمنانش بایستد و از عاشورا آموخته بود که نباید به امامش بیوفایی کند تا ۷۲ تن در آن واقعه خونین عاشورا عطشناک به شهادت برسند.

وی با بیان اینکه ملت ایران اجازه نداد تاریخ صدر اسلام غمانگیز تکرار شود بلکه با افتخار سرود پیروزی را در هر مقطعی از مبارزهاش علیه قدرتهای مستکبر سر دادگفت: آنچه انجام شد شبیه یک معجزه بود تاریخ سراغ ندارد که یک ملت در تنها و انزوا و در فشار در مقابل همه قدرتها این گونه مردانه بایستد و پیروز شود و اراده خود را به دشمن تحمیل کند، این پیام شهیدان ما و گشایش راهی برای سعادت جامعه ما بود.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ما در سرزمینی نزدیک به همین دیار در کنار کارون،کرخه و اروند میجنگیدیم دشمن بر قلب سرزمین ما متمرکز شده بود و میخواست ایران را کوچک و تسلیم کرده و سلطه خود را بر عالم کامل کند اما در آن روزهای سخت شهیدان ما از خانه و کاشانه خود جدا شدند هجرت را مقدمه جهاد خود کردند به آرزوهای دنیایی خود پشت پا زدند و به جبههها شتافتند، آیا اگر شهیدان نبودند این سرزمین امروز این چنین آزاد، آباد و سرافراز میتوانست در مقابل قدرتهای بزرگ صفآرایی کند.

سلامی گفت: پدران، مادران، همسران و فرزندان شهیدان ما بدانند این حقیقت قرآنی که خداوند خود بر شما درود و رحمتش را نثار کرده است، شما هدایتیافتگان به درگاه الهی هستید خانههای شما دروازه بهشت است زیرا از آنجا انسانهای بهشتی به معراج رفتند.

خبر جدید  پایان مسابقات هندبال چهار جانبه بانوان در گچساران

وی ابراز کرد: آیا میتوان تصور کرد چنین جمعیتی بعد از ۳۰ سال برای تکریم شهیدانشان آمده باشند با چنین ملتی آیا جز پیروزی در تاریخ جاودانه آن مفهوم دیگری ثبت میشود، ای کاش شما مردان و زنان آسمانی این سرزمین در عاشورا میبودید جایتان خالی بود، ای صاحبان شرف و غیرت و کرامت، ای جوانمردان، ای انسانهای باغیرت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تأکید کرد: امروز هم به برکت استواری و استحکام قدمهای شماست که رهبر بلندقامت، نبوی، علوی و حسینی ما در مقابل همه قدرتها با وقار و آرامش ایستاده و این کشور و جهان اسلام را از میان امواج پرتلاطم فتنهها به ساحل آرامش هدایت میکند.

سلامی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس در این نزدیکیها میجنگیدیم اما امروز هزاران کیلومتر آن سوی مرزها دشمنانمان را تعقیب میکنیم، آنها را خسته و افسرده و ناامید کرده و راهی برای غلبه برای آنها باقی نگذاشتهایم، گفت: این استقامت شما سرمشقی برای جهان مستضعف و آزاده امروز خواهد شد شما فرهنگ مقاومت را به ملتهای مسلمان دیگر منتقل کردید از شما سرمشق گرفتند و خیابانهای بلاد اسلامی به جهاد علیه مستکبران تبدیل شد.

وی با اشاره به اینکه امروز شمشیر جهاد مسلمانان از نیام برکشیده شده و دشمن در حال عقبنشینی است، عنوان کرد: دشمن شکست خورده و بیهوده فریاد میزند، آیا رژیم صهیونیستی در مقابل حزبالله دوام آورد یا در مقابل جهاد گروههای فلسطینی زانو نزد، آیا آمریکا در خاورمیانه شکست نخورد، آیا جز فرار و عقبنشینی و عجز و ناتوانی از زبان مقاماتشان چیز دیگری میشنوید و آیا جز لبهای خشکیده و تنهای افسرده و ذهنهای ناامید در مقامات آل سعود و آمریکا آثار دیگری از حیات میبینید؟ نبضهایشان کند میزند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ما در همه صحنهها با دشمن در مقیاس جهانی درگیر بودیم و هر چه توانستند از قدرتشان چه سیاسی، چه اقتصادی، چه نظامی و چه عملیات روانی استفاده کردند تا ملت ایران را تسلیم کنند، گفت: تصور نادرستی از قدرت ملت ایران داشتند اما امروز دیگر نه ارعاب، نه تهدید، نه تحریم و نه محاصره و فشار هیچکدام برای ملت ما جواب نمیدهد زیرا همان گونه که رهبرمان فرمودند دیگر ملت ایران از دشمنان ریز و درشت خود نمیترسد.

سلامی افزود: ایران قلب مقاومت جهان است و من از قلب مقاومت ایران از این سرزمین که دیار جوانمردان است از قلب بهمئی به دشمنان میگویم ما بهزودی شما را شکست میدهیم، ما تسلیم نمیشویم بلکه شما را تسلیم اراده بلند خود میکنیم، ما مصمم و ارادهمند هستیم صاحب قدرتیم و برای شکست دشمنان قدرت انباشت کردهایم.

وی با بیان اینکه قدرت اصلی در ایمان مردم است، گفت: ما برای جنگهای بزرگ خود را آماده کردهایم، تصوراتتان را از ملت ایران اصلاح کنید اگر روزی فرا رسد شما توان تحمل سیلیهای بزرگ این ملت را ندارید همان گونه که در گذشته تحمل این سیلیها را نداشتید، ما امروز قدرت انقلابمان از قلب این سرزمین تا مدیترانه و دریای سرخ امتداد یافته و هر روز رو به گسترش است.

جانشین فرمانده کل سپاه عنوان کرد: دیگر منطقهای به نام خاورمایانه میدان تسلط سیاسی آمریکا، خلیج فارس میدان عرضه اندام نظامی آمریکا و دیگر شرق مدیترانه سرزمینی برای تاخت و تاز رژیم صهیونیستی نیست، همه این قدرتها رو به زوال هستند و ممات تدریجی را تجربه میکنند زیرا ملتهای مسمان بیدار شدهاند.

خبر جدید  ضرورت انجام برنامه‌های تبلیغی در زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد

سلامی ابراز کرد: ما وقتی از مقاومت سخت میگوییم به این معنا نیست که ایستادهایم تا مشکلات به سمت ما بیایند ما به سمت مشکلات میرویم و اراده شما را پشت سر میگذاریم پیروزیهای به رغم مقاومتهای شما بوده است.

وی بیان کرد: دشمنان تلاش کردند ملت ایران را بترسانند و با حضور سنگین در فضاهای ماهوارهای و مجازی میخواستند قلبها و ذهنهای ملت ما را تسخیر کنند اما قلبها و ذهنهای ما در تسخیر آیات روح بخش قرآن است که آنها را به ایستادگی دعوت میکند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: دشمن تصور میکرد ما با فشار به سمت مذاکره میرویم اما شهیدان ما به ما آموختند که باید با دشمن در میدان جنگ با جنگیدن سخن گفت و با ترک میدان جنگ و روی آوردن به مذاکره نباید فریب دشمن را خورد هرگاه دشمن زیبا سخن میگوید، میخواهد ما را فریب دهد، ملت ایران آگاه است و فریبپذیر نیست.

سلامی با بیان اینکه ملت ایران همه میدانند مذاکره یعنی فرصت دادن به دشمن برای بازسازی قدرتش، یعنی طولانی کردن یک مبارزه و امتیاز دادن به دشمن، خاطرنشان کرد: ما با دشمن در میدان جنگ سخن میگوییم چه اقتصادی باشد چه سیاسی و چه نظامی.

وی با تأکید بر اینکه آموختهایم با زبان زور باید با دشمن سخن گفت تا قانع شود، گفت: این ملت شکستپذیر نیست، ما پیش میرویم مقاومت ما به زودی به ثمر مینشیند دشمن به سمت شب تیره شکست خود پیش میرود و ملت ایران صبح پیروزی را خواهند دید.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امروز شما با حضورتان در این یادواره دشمن را مایوس کردهاید، امروز دین، اعتقاد و باور و ایستادگی شما دشمن را ناامید کرده است، جنگ ما با دشمن جنگ امید و ناامیدی است او میخواهد ملت ایران را ناامید کند و ملت ایران او را ناامید میکند ناامید کردن ملت ایران برای دشمن دستنیافتنی است.

سلامی بیان کرد: ما راه شهیدانمان را با قدرت ادامه میدهیم و این را بدانید که ما هر روز بر قدرتمان میافزاییم، همه ابزارهای پیشرفت را در اختیار داریم و به هیچ کشوری هم در جهان نیاز نداریم.

وی با بیان اینکه ما به سرعت به پیروزی نزدیک میشویم، گفت: این مقاومت ما به معنای ایستادن و تحمل فشار دشمن نیست، به معنای حرکت و شکافتن همه موانعی است که دشمن میخواهد ایجاد کند.

جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه ما اقتصادمان را قوی میکنیم، افزود: ما قدرت خوداتکایی داریم، همه ظرفیتهای بقا در اختیار ما است و میتوانیم چند برابر ظرفیت کشورمان را همین امروز تغذیه کنیم.

سلامی خاطرنشان کرد: دشمن فکر میکند ملت ایران با یک محاصره و تحریم تسلیم میشود، هرگز این اتفاق رخ نمیدهد، ما شیعه امام حسین(ع) و مرد جهاد، مقاومت، ساختن، پیشرفت و امنیت هستیم، ما کشور بزرگی داریم و آن را بیش از پیش خواهیم ساخت.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد