3:20:32 - جمعه 28 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سخت گیری بانکها پرداخت تسهیلات را مشکل کرده است
سخت گیری بانکها پرداخت تسهیلات را مشکل کرده است
یاسوج – ایرنا – در جلسه کارگروه اشتغال و تسهیلات طرح کارا در شهرستان های کهگیلویه و چرام ، علت اصلی پرداخت نشدن تسهیلات ضعف مدیران و سختگیری بانکها از سوی مسئولان اعلام شد.

به گزارش ایرنا، جلسه کارگروه اشتغال روز پنجشنبه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی کهگیلویه و چرام و بانکهای عامل، صندوق کارآفرینی امید، توسعه و تعاون، بانک کشاورزی و پست بانک در فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات در دیگر شهرستانهای استان بدون هییچ گونه مشکلی انجام می شود گفت: شهرستانهای کهگیلویه و چرام کمترین سهم پرداختی از این تسهیلات را دارند.
حشمت الله صمیمی دوست یکی از دلیل اصلی عدم پرداخت تسهیلات را عدم مشارکت مسئولان با بانکها دانست و گفت: مدیران شهرستان از روند پرداخت تسهیلات اطلاع چندانی ندارند.
صمیمی با اشاره به اینکه بانکها در پرداخت تسهیلات نهایت همکاری را دارند گفت: با رایزنی های انجام شده پرداخت تسهیلات از سوی بانکها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
معاون اشتغال و کارآفرینی کهگیلویه و بویراحمد تعداد طرح های اشتغال شهرستان کهگیلویه را ۳۸۳ طرح با مبلغ ۱۷۲ میلیاردو ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.
آیت الله ارمغانی تصریح کرد: تاکنون از این تعداد ۱۱۶ طرح با مبلغ ۷۶ میلیارد ریال جذب شده است.
وی افزود: ۲۳۰ طرح با مبلغ بیش از ۲۳ میلیارد ریال نیز در بانکها مصوب شده که نیازمند سیر مراحل قانونی برای پرداخت هستند.
ارمغانی تصریح کرد: ۴۷ درصد تسهیلات اشتغالزایی شهرستان کهگیلویه جذب شده است.
فرماندار کهگیلویه نیز در این جلسه یکی از مشکلات جوانان را بیکاری دانست وگفت: بیکاری جوانان پیامدهای ناگواری در اجتماع دارد.
جعفر نیکبخت پرداخت تسهیلات را نیازمند همکاری بانکها و نهادهای ذی ربط دانست و گفت: باید جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و صنعت و معدن تعامل خود با بانکها عامل برای پرداخت تسهیلات را افزایش دهند.
وی گفت: در صورت پرداخت تسهیلات طرح کارا برای ۹۰۳ متقاضی اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.
نیکبخت تعداد طرح های معرفی شده به بانک توسعه و تعاون را ۴۳ ، بانک کشاورزی را ۱۳۵ ، پست بانک را ۱۵۳و صندوق کارآفرینی امید را ۵۲ طرح ذکر کرد و گفت: به ترتیب هفت، ۱۰، ۵۵ و۴۴ طرح از سوی بانکها پرداخت که رقم بسیار پایینی است.
شهرستان کهگیلویه با ۱۳۱ هزار نفر جمعیت ۴۴۶ روستا دارد.
فرماندار چرام عمده طرح های تسهیلات کارا را در بخش کشاورزی و دامپروری دانست و گفت: این شهرستان کمترین جذب تسهیلات را داشته است.
هادی فتاحی اصل تعداد طرح های این شهرستان را ۱۳۵ طرح با مبلغ ۸۲ میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.
وی بیان کرد: از این تعداد ۳۵ طرح به مبلغ ۲۸ میلیارد ریال پرداخت شد.
فتاحی اصل بر تسریع در روند اجرایی تسهیلات از سوی بانکهای عامل تاکید کرد.
شهرستان چرام بیش از ۲۳ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۵۳۱/۱۶۶۲

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  خروجی کارکرد نادرست سایر نهادها به جامعه هدف بهزیستی تبدیل می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات