19:43:20 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سالن ورزشی شهید مدافع حرم در کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسید
سالن ورزشی شهید مدافع حرم در کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسید
سالن ورزشی چندمنظوره‌ی سردار ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم استان کهگیلویه و بویراحمد توسط بنیاد برکت به‌ بهره‌برداری رسید.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازیاسوج، اولویت اصلی فعالیتهایبنیاد برکت درحوزهاشتغالزایی و توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم استاما در کنار آن برخی از پروژههای عمرانی را نیز در دست اقدام دارد. در همین زمینهسالن ورزشی چندمنظورهسردار ستار اورنگنخستین شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد در روستای نقارهخانهزادگاه این شهید به بهرهداری رسید.

این سالن چندمنظوره با حضور علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، سعید جعفری مدیرعامل بنیاد برکت، جمعی از مقامات استانی و محلی و مردم منطقه توسط دختر شهید اورنگ افتتاح شد.

سالن ورزشی چندمنظورهسردار ستار اورنگ از جمله تعهدات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در جریان سفر رئیساین ستاد به استان کهگیلویه و بویراحمد و انعقاد تفاهمنامه با استانداری این استان است. در این تفاهمنامه که در حوزههای توانمندسازی اقتصادی و اشتغالزایی، مشارکت با کارآفرینان و زیربنایی و عمرانی در مناطق محروم استان میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استانداری کهگیلویه و بویراحمد به امضا رسید، ۱۰۶ پروژهی زیربنایی تعریف شده است که تا به امروز ۹۸ پروژه آغاز و در دست اقدام است و مابقی نیز بهزودی اجرایی میشود.

سهم بنیاد برکت برای اجرا و بهرهبرداری از این تعداد پروژههای عمرانی مشارکتی با سایر دستگاههای اجرایی استانبالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال است.

با توجه به دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر ساخت یک سالن ورزشی چندمنظوره در نقارهخانه، روستای محل تولد سردار ستار اورنگ نخستین شهید مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد، بنیاد برکت ساخت این سالن ورزشی را از اردیبهشت امسال با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال آغاز و دراسفندماه به بهرهداری رساند.

خبر جدید  جمع‌آوری ۲ میلیارد تومان زکات در کهگیلویه و بویراحمد

با افتتاح این سالن ورزشی چندمنظورهعلاوه بر استفادهدانشآموزان روستای نقارهخانه و روستاهای اطراف از امکانات آنسرانهفضای ورزشی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز افزایش یافته است.

سالن ورزشی چندمنظورهشهید اورنگ روستای نقارهخانه در زمینی به مساحت دو هزار و ۲۲ متر مربع و با زیربنای ۸۳۰ مترمربع از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) احداث و به عنوان هدیهمقام معظم رهبری به مردم شهیدپرور این منطقه تقدیم شد.

مدیرعامل بنیاد برکت در جریان سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر افتتاح سالن ورزشی چندمنظورهشهید اورنگ، در جلسهای با استاندار به بررسی و پیگیری تعهدات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بهویژه در حوزهاشتغالزایی پرداخت. همچنین از روند ساخت و پیشرفت تعدادی از پروژههای اشتغالآفرینی، عمرانی و زیربنایی بازدید بهعمل آمد.

گفتنی استسردار شهید مدافع حرم ستار اورنگ در ۱۶ بهمن سال ۱۳۹۴ به فیض شهادت نائل آمد و با حضور خیل مشتاقان و مردم مؤمن کهگیلویه و بویراحمد در زادگاهش روستای نقارهخانه به خاک سپرده شد.

شهید اورنگ از جانبازان و رزمندگان شجاع در ۸ سال دفاع مقدس بود و در عملیاتهای مختلف بهویژه والفجر هشت و بیتالمقدس نیز کارنامهدرخشانی در عرصهرزم و مجاهدت و ایثار از خود به نمایش گذاشته بود. این شهید مدافع حرم در آخرین مسئولیتش فرماندهی تیپ سوم دانشگاه امام حسین(ع) را بر عهده داشت و به عنوان فرمانده نمونه از دست مقام عظمای ولایت نشان دریافت کرده بود.

انتهای پیام/ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد