11:24:05 - دوشنبه 25 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ساخت‌‌وسازهای غیرمجاز در کهگیلویه و بویراحمد به معضل تبدیل شد
ساخت‌‌وسازهای غیرمجاز در کهگیلویه و بویراحمد به معضل تبدیل شد
مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد خواستار فعال‌شدن گشت‌های ساختمان و سد معبر در شهرهای استان شد و گفت: ساخت‌وسازهای غیرمجاز به یک معضل تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سید حسین کاظمی در نشست با شهرداران شهرهای ۱۷گانه کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: مجوز تأسیس شهرداری بوستان در راستای توسعه خدمات و ارتقاء کیفی زندگی شهروندان توسط وزارت کشور صادر شده است.

وی خطاب به شهرداران شهرهای ۱۷گانه استان ادامه داد: مکاتبات ما با شهرداریها بینتیجه مانده است و باید شهرداران نسبت به راهاندازی اتوماسیون اداری در دستگاه مربوطه اقدام کنند.

کاظمی با تأکید بر اینکه شهرداران سامانه دولت را جدی بگیرند، ابراز کرد: شهرداران ما دچار روزمرگی شدهاند و شهرداران باید برنامهمحور باشند و یکی از اقدامات اساسی در سال پیشِرو تنظیم برنامه اصولی برای پیشبرد اهداف شهرداریها باشد.

وی با بیان اینکه یاسوج، گچساران و دهدشت ۳ کلانشهر استان هستند، گفت: باید زیرساختهای لازم برای توسعه همهجانبه در شهرهای استان فراهم شود و بهویژه شهر یاسوج بهعنوان پیشانی و مرکز استان باید از برنامهریزی هدفمندتری برخوردار باشد.

کاظمی از حضور فعال شهرداران یاسوج، سیسخت، پاتاوه و سوق در نهمین نمایشگاه "شهر ایدهآل و همایش مدیریت شهری و روستایی" که در بندرعباس برگزار شد تقدیر کرد و افزود: انتظار میرود شهرداران از تجارب کسبشده در این همایش برای توسعه خدمات شهری در نهاد تابعه خود استفاده کنند.

وی از عدم حضور مدیرکل میراث فرهنگی در این نشست گلایه کرد و گفت: مدیرکل میراث فرهنگی خودش بانی برگزاری این جلسه بوده است.

خبر جدید  جشنواره توانمندیهای روستائیان و عشایراستان

کاظمی با یادآوری اینکه "در آستانه عید نوروز قرار داریم"، ابراز کرد: شهردار گچساران بهجای اینکه اکنون برنامهریزیهای لازم برای استقبال از مسافران نوروزی را تدارک ببیند بدون هماهنگی در تهران بهسرمیبرد.

مدیرکل دفتر شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رفع حتی یک مشکل در هر جلسه خود یک گام مثبت است، تأکید کرد: برنامهمحور بودن شهرداران یکی از اولویتهای اصلی ما در دفتر امور شهری استانداری است.

کاظمی با تأکید بر اینکه "قصد مچگیری نداریم"، گفت: هدف ما کمک به شهرداران برای توسعه خدمات شهری و رفاه حال شهروندان است و شهرداران در موعد مقرر موظف به تنظیم دفترچه عوارض هستید.

وی با اشاره به اهمیت بودجه شهرداری عنوان کرد: باید در راستای تحقق بودجه امسال تمام تلاش خود را بهکار بگیرید و پیش از ورود سازمان بازرسی به این موضوع تمام مشکلات را برابر قانون رفع کنید.

کاظمی با تأکید بر اینکه با "بیشترین مشکلات در شهرداری یاسوج روبهرو هستیم"، اظهار داشت: شرکتهای تأمین منابع انسانی خلاف قانون است و از این طریق نیروهای زیادی وارد برخی شهرداریها شدهاند که بهطور قاطع با آنها برخورد میشود.

وی بر نظاممند شدن مرخصیها و مأموریت شهرداران تأکید کرد و گفت: برخی مواقع همکاران از مأموریت خود بهعنوان تفریح استفاده میکنند.

کاظمی با اشاره به کمیسیون ماده ۱۰۰، تصریح کرد: ساختوسازهای غیرمجاز کارد را به استخوان مردم رسانده و براساس نامه شخص وزیر کشور با هر فردی که در این زمینه سهلانگاری کند برخورد میشود.

کاظمی با اظهار اینکه شهرداری یاسوج در راستای اجرای ماده ۱۰۰ باید حریمها و محدوده شهر را کنترل کنند، عنوان کرد: مقررات ساختوساز در یاسوج رعایت نمیشود و برای تحقق و عملی کردن قانون این موضوع را بهشدت پیگیری میکنم.

خبر جدید  روز قدس روز پیروزی اسلام و نابودی اسرائیل+فیلم

کاظمی خواستار ترمیم لکهگیری آسفالت معابر و خیابانهای شهرهای مختلف استان برای استقبال از مسافران نوروزی شد و ادامه داد: شهرداران برای اجرای هر پروژه شهری باید اصول فنی را رعایت کنند و نباید با اقدامات غیراصولی موجب هدرروی بیتالمال شوند.

وی بر فعالشدن گشتهای ساختمان و سد معبر در شهرداریهای ۱۷ گانه استان تأکید کرد و افزود: نظم و انضباط در شهرداریهای استان وجود ندارد و بهطور قطع با نیروهای کمکار برخورد میشود.

مدیرکل دفتر شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: نیروی شرکتی حق دریافت هرگونه اضافهکار و مأموریت از شهرداریهای تابعه را ندارد.

کاظمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: هرگونه حفاری از ۱۵ اسفند در استان ممنوع شد و این ممنوعیت بهمدت یک ماه اعمال میشود.

وی خواستار افزایش تعداد نیروهای خدماتی و افزایش نوبت جمعآوری زباله در سطح مناطق شهری استان در ایام تعطیلات نوروز شد و گفت: کلینیک شبانهروزی در شهرداریهای استان برای پاسخگویی به نیاز مسافران راهاندازی شود.

انتهای پیام/ ت*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد