11:40:32 - چهارشنبه 15 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زمین خواری در یاسوج به بستر رودخانه‌ها رسید؛توقیف ۸ دستگاه لودر و ماشین آلات سنگین در حاشیه رودخانه بشار
زمین خواری در یاسوج به بستر رودخانه‌ها رسید؛توقیف ۸ دستگاه لودر و ماشین آلات سنگین در حاشیه رودخانه بشار
مدیر عامل شرکت آب و منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد از ساخت و سازهای شبانه در حاشیه رودخانه های مهریان و بشار یاسوج و برخورد قاطع قانونی با متجاوزین و متصرفان به حریم این رودخانه‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، علی داودی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه ساخت و سازهای شبانه در حاشیه رودخانههای بشار و مهریان یاسوج توسط برخی متجاوزان و متصرفان به حریم رودخانهها شروع شده و البته گشتهای شبانه شرکت آب منطقهای فعالیتهای تشدید میشود.

وی از توقیف هشت دستگاه لودر و ماشین آلات سنگین در حاشیه این رودخانهها در چند شب گذشته خبر داد و افزود: برخی افراد برای تصرف حریم رودخانهها با کرایه نمودن ماشین آلات سنگین اقدام به خاکریزی و ریختن مصالح ساختی فاقد استفاده در حاشیه رودخانه ها میکنند.

مدیر عامل شرکت آب و منطقهای کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه این شرکت با شدت بیشتری نسبت به گذشته با متخلفان این گزارش برخورد قانونی میکند، یادآورشد: برخی از ماشین آلات سنگین توقیف شده لیزینگی و اکنون مالک آن برای خروج آن از پارکینگ بایستی تمامی اقساط آن را پرداخت کند.

داودی مهر افزود: از دارندگان ماشین آلات سنگین میخواهیم شبانه اقدام به انتقال مصالح ساختمانی و یا هر چیز دیگری به حاشیه رودخانهها در استان کهگیلویه و بویراحمد نکنند که در آن صورت ماشین آنان توقیف و به پارکینگ انتقال داده میشود.

وی از توقیف ۲ دستگاه لودر در حاشیه یکی از سنگ شکنهای تعطیل شده در حاشیه رودخانه بشار یاسوج هم خبر داد و اظهار داشت: چند شب پیش دو دستگاه لودر در حاشیه یکی از سنگ شکنهای رودخانه بشار یاسوج توقیف که معلوم شد مالک آن سنگ شکن از رانندگان خواسته خاک و مصالح ساختمانی را به بهانه تصرف اراضی محدوده سنگ شکن ریخته تا بعدا مورد تصرف قرار گیرد.

خبر جدید  اعلام برنامه‌های خاموشی برق امروز در استان

مدیر عامل شرکت آب و منطقهای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این قول را به مردم استان میدهیم که شدت برخوردهای قانونی با متجاوزین و متصرفان به رودخانه های استان بویژه بشار و مهریان یاسوج را بیشتر کنیم.

داودی مهر، جریمه قانونی متجاوزین و متصرفان بیت المال را زندانی و پرداخت هزینههای سنگین مالی عنوان و خاطرنشان کرد: این تصرف ها جرم دولتی دارد.

وی افزود: برخورد با متجاوزان و متصرفان حریم رودخانهها تنها برعهده شرکت آب منطقه ای بوده و ما نیز تلاش های خود برای برخورد قانونی با این افراد را در روزها و ماههای آینده شدت خواهیم بخشید.

مدیر عامل شرکت آب و منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد از مردم استان خواست در صورت مشاهده هرگونه تصرف و تجاوز به حریم رودخانهها، این شرکت را اطلاع دهند.

داودیمهر تصریح کرد: یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر رودخانه و ۱۱ هزار کیلومتر طول آبراههها و مسیلهای استان بوده که شرکت آب منطقهای مطالعات تعیین حد بستر و حریم ۷۳۵ کیلومتر را انجام و آزادسازی حدود ۹۰ هکتار اراضی بستر و حریم رودخانهها را با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی انجام و در سال ۹۸ برخورد با متصرفین بستر و حریم رودخانه ها شدت بیشتری میگیرد.

وی از تشکیل کارگروه آزادسازی تصرفات بستر و حریم رودخانهها خبر داد و گفت: متصرفان خواب راحت نخواهند داشتو انتظار میرود مردم در صورت مشاهده تخلف موارد را به شرکت آب منطقهای انعکاس دهند.

انتهای پیام/ن


منبع :: زمین خواری در یاسوج به بستر رودخانه‌ها رسید؛توقیف ۸ دستگاه لودر و ماشین آلات سنگین در حاشیه رودخانه بشار

خبر جدید  فرودگاه یاسوج را ایمن کنید / لزوم برخورد نرم با جوانان بیکار
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد