3:03:01 - شنبه 27 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رعایت نکردن مکانیسم استفاده از قوانین، علت توسعه نیافتگی
رعایت نکردن مکانیسم استفاده از قوانین، علت توسعه نیافتگی
امام جمعه یاسوج گفت:افزایش نگران کننده آمار تصادفات در جاده های استان کهگیلویه و بویراحمد نیازمند توجه جدی مسئولان است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، غلامرضا تاجگردون عصر امروز در نشست مشترک رعایت نکردن مکانیسم استفاده از قوانین علت توسعه نیافتگیشورای برنامهریزی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمدکه با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در یاسوج برگزار شد به وضعیت اقتصادی استانهای کمتر توسعهیافتهای مانند کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: چنین استانهایی ۶۰درصد درآمد سرانه کشور را دارند، نسبت سپردههای بانکها کمتر از یک درصد و نسبت تسهیلات به سپردهها حدود ۱٫۵درصد است.
غلامرضا تاجگردون افزود: امسال در قانون مصوب شد تا زمانی که فعالان بخش خصوصی صورت وضعیت را دریافت نکنند مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت نکنند که این موضوع سبب دعوای سنگینی بین دولت و مجلس شد.
وی به ظرفیت تهاتر بدهیهای دولت و بخش خصوصی اشاره داشت و عنوان کرد: سال گذشته ۳۴هزار میلیارد تومان از بدهیهای بخش خصوصی تهاتر شد و امسال تهاتر ۷۰هزار میلیارد تومان دیگر را در دستور کار داریم.
نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالان بخش خصوصی باید با تیزهوشی بتوانند از قوانینی مانند تهاتر بدهیها استفاده کنند، گفت: برخی استانها از ظرفیت تهاتر به خوبی استفاده کردند اما وقتی تنها دو میلیارد تهاتر در یک استان انجام شود چه انتظاری دارید که توسعه اتفاق بیفتد.
تاجگردون با مقایسه بودجه دو استان اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: وسعت استان اصفهان ۶ برابر کهگیلویه و بویراحمد است این در حالی است که بودجه عمرانی آنها ۲ تا دو و نیم برابر است و علت توسعه یافتگی استان اصفهان این است که مکانیسم استفاده از قوانین را بهتر رعایت میکند.
وی با بیان اینکه قوانین در بسیاری از مناطق کشور ضعیف اجرا میشود، ابراز کرد: بانکها، سازمان مالیاتی و تامین اجتماعی میتوانند در رفع مشکلات اقتصادی تسهیلکننده باشند.
تاجگردون خطاب به اعضای کمیسون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: شما در سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد اگرچه از بخشهای مختلف بازدید کردید اما نتوانستید عمق محرومیت این استان را ببینید، استان ما فقط گچساران و یاسوج و این زیباییها نیست، عمق محرومیت شدیدی در مناطق مختلف مانند سیلاب و کلوار بویراحمد، پیجاب باشت و توگبری چرام دارد.
نماینده مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خاصترین ویدئوهای مربوط به محرومیت از استان ما در فضای مجازی منتشر میشود، افزود: درست است که بخشهایی از این ویدئوها سیاهنمایی است اما محرومیتهایی هم وجود دارد.


منبع :: http://yasouj.iribnews.ir

خبر جدید  مناطق گردشگری کهگیلویه و بویراحمد پارکینگ کافی ندارند
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد