18:11:14 - یکشنبه 28 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ذیحسابان به جای مچ گیری ریل گذاری و بسترسازی کنند
ذیحسابان به جای مچ گیری ریل گذاری و بسترسازی کنند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ذیحسابان به جای مچ گیری ریل گذار و بسترساز باشند و تلاش کنند استان به پایلوت حسابداری تعهدی در کشور تبدیل شود. به گزارش ایسنا، علی محمد احمدی در نشست هماهنگی ذیحسابان دستگاه های اجرایی استان، افزود: در ساختار سازمانی نظارت سه گانه قوه قضائیه بر دولت از طریق سازمان بازرسی، […]

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ذیحسابان به جای مچ گیری ریل گذار و بسترساز باشند و تلاش کنند استان به پایلوت حسابداری تعهدی در کشور تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، علی محمد احمدی در نشست هماهنگی ذیحسابان دستگاه های اجرایی استان، افزود: در ساختار سازمانی نظارت سه گانه قوه قضائیه بر دولت از طریق سازمان بازرسی، نظارت مجلس بر دولت و نظارت دولت بر دولت وجود دارد.

وی اظهار کرد: با وجود ساختارهای پیچیده و دیوان سالاری به علت عدم نهادینه شدن بحث نظارت و فراهم نبودن زیرساخت ها و علی رغم وجود تعدد نهادهای نظارتی هنوز نتوانستیم مسیر کم هزینه، شفاف و کارآمدی در این خصوص داشته باشیم .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، مناقصات در استان شفاف نیستند، خاطرنشان کرد: ذیحسابان یکی از حلقه های اصلی نظارت داخلی بر امور ادارات هستند و باید بر روند برگزاری مناقصات به صورت ویژه نظارت کنند .

احمدی با یبان اینکه، ذیحسابان باید چابک باشند و با دلسوزی بیشتری به نقد عملکرد دستگاه های تابعه خود بپردازند، تصریح کرد: حفاظت از منابع و بیت المال و شفاف سازی در تقسیم منابع بودجه ای از جمله وظایف نظارتی ذی حسابان است .

وی با اشاره به تعدد قوانین ادامه داد: بعضی جاها این قوانین ایجاد مزاحمت می کنند و این مسئله زمینه سوء استفاده را توسط قانون گریزان فراهم می سازد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، ذیحسابان باید تسلط کامل بر قوانین و مقررات داشته باشند، عنوان کرد: بدون شک آگاهی بر قوانین موجب پیشگیری از هزینه های سنگبن بر دوش دولت می شود .

خبر جدید  شروع طوفانی فراز بام دهدشت

احمدی بیان کرد: ذیحساب نباید نقش مچ گیری داشته باشد بلکه با اهتمام ویژه ای بسترسازی و ریل گذاری برای انجام بهتر امور دستگاه مربوطه انجام دهد .

وی با بیان اینکه، قوانین موجود در کشور صراحت کافی را ندارند، تاکید کرد: در این دوره باید اتاق شیشه ای برای حوزه مالی ایجاد کنیم و در زمینه اصلاح ساختارها با توجه به کوچک بودن استان می توان به صورت پایلوت حسابداری تعهدی انتخاب شود .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در برخی موارد احساس شده که در کشور جزیره ای عمل می شود و هرکسی سعی می کند فقط جزیره خود را سرسبز کند، گفت: در چنین مواردی نوعی بی قانونی است و بدون شک قانونگرایی و تبعیت از قانون به نفع همگان  خواهد بود .

احمدی تصریح کرد: در نشست استانداران با وزیر کشور مسئله تامین اجتماعی مطرح می شود تا از توقف و رکود پروژه های عمرانی جلوگیری شود .

وی عنوان کرد: در بسیاری از بیمارستان ها و نهادهای دولتی دستگاه ها و اموال بسیاری بدون استفاده خاک می خورد و پس از مدتی قابل استفاده نیستند و امین اموال در این زمینه نقش ویژه‌ای بر عهده دارد .

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به تلاش برای شفاف سازی امور منابع ای و ایجاد فرصت های برابر در رونق کسب و کار در همه نقاط استان تاکید و خاطرنشان کرد: حمایت از سرمایه گذار، تولید، اشتغال و صادرات و نظارت، کنترل و جلوگیری از هدر روی منابع در این حوزه ها به رشد و توسعه آینده استان شتاب می بخشد .

احمدی همچنین با اشاره به اینکه در پنج سال گذشته متوسط صادرات استان ۴ میلیارد تومان بود، ادامه داد: این مسئله در حالی است که استان چهارمحال بختیاری علی رغم اینکه جمعیت زیادی هم ندارد در این بازه زمانی حدود ۳۰۰ میلیارد تومان صادرات داشته است .

خبر جدید  وزیر بهداشت : علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد 320 میلیارد ریال کسری بودجه دارد

وی اضافه کرد: باید یک جهش صادراتی داشته باشیم و واحدهای تولیدی مثل کارخانه آجر دهدشت و سیمان مارگون که ظرفیت های خوبی برای صادرات دارند را تقویت کرد و مشکلات پیش روی آنها را مرتفع ساخت.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات