19:01:09 - یکشنبه 10 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دوره آموزشی عدالت در یاسوج برگزار شد
دوره آموزشی عدالت در یاسوج برگزار شد
گروه اجتماعی ــ نخستین دوره آموزشی نظام عدالت ویژه کودکان و نوجوانان با نظارت سازمان یونیسف در یاسوج برگزار شد.

دوره آموزشی عدالت در یاسوج برگزار شد

به گزارش ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، اردوان عزیزی، معاون برنامهریزی دادگستری استان روز گذشته، ۱۸ اسفندماه در نخستین دوره آموزشی نظام عدالت ویژه کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: هدف از برگزاری این دوره آموزشی، آشنایی بیشترعلمی همکاران قضایی و نمایندگان حقوقی نهادهایی که با حقوق کودکان و نوجوانان ارتباط مستقیم دارند، است. ضمن اینکه بحث مسئولیت کیفری در واقع به نوع و نحوه برخورد مناسب با اطفال و نوجوانان میپردازد.
وی افزود: به علت برخی ملاحظات و تعارضات سالها طول کشید تا اصولی که در قانون مجازات اسلامی مشخص شده بود اصلاح شده و جنبه قانون به خود بگیرد.
معاون برنامهریزی دادگستری استان با اشاره به اینکه امروزه در جوامع مختلف خشونتهایی علیه کودکان انجام میگیرد، اضافه کرد: اطفال به نوعی در جوامع مختلف قربانی خشونتهای مختلفی قرار میگیرند که ممکن است در خانه، خانواده، مدرسه، محیطهای آموزشی، مراکز تأمینی و تربیتی و قضایی باشد.
عزیزی ادامه داد: مهمترین بحثی که میتوان به آن اشاره کرد این است که موضوع (قوانین بازدارنده در زمینه) خشونت علیه اطفال در ساختار قانونی کشور ایران و دیگر ملل قانونی شده است.
همچنین، حجتالاسلاموالمسلمین سعید رهایی، عضو هیئت علمی دانشگاه شیخ مفید و نماینده ایران در سازمان یونیسف گفت: کودکان سرمایه یک ملت هستند؛ چراکه کودکان مانند بذری هستند که باید خود کاشته شوند و چنانچه این مهم رعایت نشد بذر مناسبی درو نخواهیم کرد.
بنابراین گزارش، همچنین، سیدجعفر کاظمپور، مدیرکل تدوین لوایح حقوقی و مقررات قوه قضائیه نیز در این نشست در سخنانی به برتری نظام حقوقی اسلام در زمینه حقوق کودکان و نوجوانان نسبت به دیگر نظام های حقوقی اشاره کرد و گفت: نظام حقوقی اسلام که بر اساس قرآن و مبانی دینی شکل گرفته است نه تنها عقبتر نیستیم بلکه در این نظام دینی از قواعد و مقررات خوبی برای رعایت حقوق کودکان برخوردار هستیم.
انتهای پیام


منبع :: http://yasouj.iqna.ir

خبر جدید  پرواز تهران - یاسوج ناپدید شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد