11:37:10 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دلیل تلف شدن ۲ توله پلنگ ایرانی در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد+جزئیات
دلیل تلف شدن ۲ توله پلنگ ایرانی در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد+جزئیات
دلیل تلف شدن ۲ توله پلنگ ایرانی در نیمه اول اسفندماه سال ۹۷ مشخص شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، ۹ اسفندماه سال ۹۷ لاشه دو توله پلنگ ایرانی در مناطق آزاد شهرستان چرام(بیدانجیر) در پی گزارشهای مردمی در حالی که پنجههای دست آنها توسط افراد ناشناس قطع شده بود، کشف شد.

آثاری از گلوله بر روی لاشه این دو توله پلنگ نبود و نمونه گیری از بافت لاشهها برای انجام آزمایش و تعیین علت دقیق مرگ توسط دامپزشکی انجام گرفت.

بعد از گذشت ۵۱ روز از تلف شدن دو توله پلنگ ایرانی مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد احتمال مرگ ناشی از ارتزاق لاشه آغشته به سم را طبق نتایج آزمایشگاهی رد میکند و میگوید: با توجه به اینکه خبری از آثار شلیک گلوله بر روی لاشهها وجود نداشت آنها را برای کالبد شکافی و نمونههای بافتی با هدف مشخص شدن دلیل مرگ به آزمایشگاه تهران ارسال کردیم.

محسن جعفرینژاد افزود: طبق نتایج ارسال شده بعد از انجام آزمایشهای لازم دلیل مرگ دو وله پلنگ ایرانی طبیعی و گرسنگی بوده است.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه احتمال ناشی از شکار به وسیله گلوله و ارتزاق از لاشه آغشته به سم رد شده است، ادامه داد: محل زیست این توله پلنگها در مناطق آزاد بوده و دیگر خبری از کله و بز به عنوان مهمترین منبع غذایی آنها نبوده و به دلیل گرسنگی تلف شدند.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  بازدیدو بررسی مناطق زلزله زده
تبليغات
بانک پاسارگاد