2:51:09 - پنج‌شنبه 25 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دلالان خرید محصولات کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد حذف می‌شوند
دلالان خرید محصولات کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد حذف می‌شوند
مدیرعامل شرکت غله کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرکت غله استان موظف است بر اساس سیستم ثبت‌نامی پهنه‌بندی، محصولات را خریداری کند و از این طریق بحث واسطه‌ها و دلال‌ها خود به خود حذف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهدشت، نشست هماهنگی با موضوع برداشت محصولات کشاورزی شهرستان کهگیلویه ظهر امروز با حضور مدیرعامل شرکت غله و معاون جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت غله کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار داشت: با توجه به راهاندازی کارخانه روغنکشی کلزای گچساران در صدد هستیم از امسال محصول کلزای شهرستان کهگیلویه در داخل استان پایش شود.

سید علیصادق فروزنده افزود: با توجه به بارندگیهای فروردینماه امسال باید ذخیرهسازی محصولات کشاورزی با دقت انجام شود و در این زمینه انتظار داریم کارشناسان پهنه برای ذخیرهسازی گندم و کلزا دقت بیشتری کنند.

وی گفت: باتوجه به اینکه ذخیرهسازی محصولات کشاورزی ممکن است در بحث امنیت غذایی مشکلاتی ایجاد کند پس نیاز است که ذخیرهسازی این محصولات با تأخیر انجام شود.

مدیرعامل شرکت غله کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: شرکت غله استان مؤظف است بر اساس سیستم ثبتنامی پهنهبندی، محصولات را خریداری کند و از این طریق بحث واسطهها و دلالها خود به خود حذف میشود.

معاون جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست با اشاره به افزایش بارشها، گفت: امسال سال زراعی بسیار خوبی در پیش رو داریم و انتظار داریم برداشت محصولات کشاورزی چشمگیرتر از سالهای قبل باشد.

شهرام عسکری افزود: ادارات جهاد کشاورزی شهرستانها باید در هنگام خرید محصولات کشاورزی در سریعترین زمان ممکن، کار ثبتنام کشاورزان را انجام دهند و هرچه این مراحل سریعتر انجام شود کشاورزان زودتر پول محصولات خود را دریافت میکنند.

خبر جدید  راه اندازی ۶ مرکز فرهنگی دفاع مقدس در کشور به زودی

وی عنوان کرد: برداشت محصولات کشاورزی از روز گذشته در شهرستان گچساران آغاز شده و نیاز است مرکز خرید در شهرستان کهگیلویه هر چه زودتر راهاندازی شود.

معاون جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نرخ کمباینها، ابراز کرد: نرخ کمباینها تعیین شده است و در مواردی که ضرورت دارد باید با نظارت جهاد کشاورزی شهرستان نرخ جدید تعیین شود.

عسکری بیان کرد: با توجه به اینکه کشت کلزا در سطح مزارع شهرستان میتواند به اصلاح خاک کمک کند پیشنهاد میکنیم که کشت این محصول استراتژیک افزایش یابد.

وی بیان کرد: باتوجه به افزایش بارندگیها در سطح شهرستان کهگیلویه و پیشبینی برداشت ۶۰۰ هزار تنی کلزا در سطح مزارع، نیاز است که مرکز خرید کلزا در این شهرستان راهاندازی شود.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد