11:18:29 - چهارشنبه 8 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد به فکر درمان درد و رنج مردم باشند
دانشگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد به فکر درمان درد و رنج مردم باشند
امام جمعه دهدشت گفت: دانشگاهیان کهگیلویه و بویراحمد به فکر درمان دردها و رنج‌های مردم باشند و در این زمینه برنامه به مدیران دستگاه‌های اجرایی ارائه کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهدشت، حجتالاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در آئین تجلیل از اساتید دانشگاه علمیکاربردی دهدشت به مناسبت بزرگداشت هفته معلم اظهار داشت: معلمی شغل انبیاء است، معلم کسی است که انسان را از جهل و نادانی نجات داده و به مرتبه معرفت و معنویت و نورانیت میرساند.

وی با اشاره به شأن و جایگاه معلم در پیشگاه الهی عنوان کرد: معلم آن کسی است که میآموزد، تربیت میکند و پردههای جهالت را از قلبها و از دیدهگان بشریت کنار میزند، چنین شخصی دارای جایگاه و مقام بلندی است و انسان باید بهخود ببالد و به درگاه خداوند شاکر باشد که به چنین جایگاهی رسیده است و خداوند این نعمت را به او عطا کرده است.

حسینی با بیان آموزههای دینی و سخنان ائمه اطهار(ع) در وصف معلم گفت: باید در مقابل پدر و معلم خود برخیزی و احترام بگذاری اگرچه امیر و پادشاه باشی، این از دستورات امامان ما بوده است.

وی با اشاره به وظیفه خطیر اساتید در دانشگاهها بیان کرد: امروزه این نخبگان هستند که باید جامعه را مدیریت کرده و دردها و رنجها و ایرادات را ببینند و نقد نموده و راهنمایی کنند و اساتید و دانشگاهیان همان نخبگان هستند.

حسینی افزود: نخبگان و اساتید دانشگاهی در قبال جامعه خود مسئول هستند، درقبال افت تحصیلی دانشگاها، بیتوجهی به علم و درس به بهانههای مختلف، دقت و توجه لازم در علمآموزی به دانشجویان، کیفیت بالای آموزشی و نیز حفظ شأن کلاس درس در محیط دانشگاه از مهمترین مسئولیتهای اساتید دانشگاهی است.

خبر جدید  شرایط بد جوی در ارتفاعات دنا/ خطر ریزش بهمن در محل سقوط هواپیما

خطیب جمعه دهدشت عنوان کرد: باید اندیشیدن، چگونه تحلیل کردن، مهندسی حرفزدن، فکر کردن و در یک کلام آموزش صحیح را در محیط دانشگاه به دانشجویان یاد داد تا برکیفیت علم و دانش اثر درخشانی بگذارد و البته علاوه بر آموزش دانشجو باید به مقوله پرورش دانشجو در محیط دانشگاه نیز توجه کنیم.

حسینی با اشاره به هجمههای فرهنگی گسترده علیه ملت ایران که باعث لطمه زدن به پوششهای ملی و محلی ما شده است، تصریح کرد: پوششهای نامناسبی که این روزها در کف خیابانها دیده میشود با فرهنگ دینی، اسلامی، ملی و محلی ما سازگار نیست و اساتید دانشگاه نباید به چنین مقولهی مهمی خنثی و بیتوجه باشند.

وی افزود: اساتید دانشگاه باید نسبت به چنین هجمههای فرهنگی واکنش نشان دهند و واکنش آنها، تربیت، آموزش و تحلیل مناسب است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کهگیلویه با اشاره به ترویج مدگرایی در جامعه بیان کرد: مدگرایی باعث تحقیر جامعه شده و عقلانیت و تعقل را از جامعه میگیرد.

وی افزود: ما نباید اجازه بدهیم عده قلیلی افکار ملت را به بازی بگیرند و با ملتمان، فکرمان، فرهنگمان و دینمان بازی کنند.

حجتالاسلام و المسلمین حسینی خاطرنشان کرد: اساتید دانشگاهی که حرفهایشان در جامعه مورد نفوذ و توجه بوده و تحلیلهایشان نیز اثربخش است باید از جایگاه خود استفاده کنند و جلوی هجمههای بیگانگان را بگیرند.

رئیس دانشگاه علمیکاربردی نیز با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه خودسازی است امیدوارم که بتوانیم در این ماه عزیز اندیشه های خود را نوسازی و شخصیت درونی خود را متحول کنیم.

خبر جدید  اثری از هواپیمای سقوط کرده یاسوج در پنج نقطه پیش بینی شده نیست

حجتالله پورصمدبا بیان رشادتها و از خودگذشتگی معلمین ابراز کرد: هرساله از دور و نزدیک قصه ازخودگذشتگی معلمین و نجات جان دانشآموزان را در حوادثی مانند آتشسوزیو سیل میشنویم که چگونه معلم از خود میگذرد و جان خود را فدای دانشآموزان میکند.

وی با اشاره به ازخودگذشتگی یکی از معلمان دهدشتی عنوان کرد: یکی از بازنشستگان آموزشوپرورش دهدشت در زمان حیات خود به خانوادهاش وصیت کرد بعد از مرگ، جسدش را در راه تحصیل علم به دانشگاههای علوم پزشکی بدهند و اتفاقأ همین اتفاق هم افتاد و کالبدش به دانشگاه علوم پزشکی اهواز انتقال یافت.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد