11:26:47 - پنج‌شنبه 7 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دادگستری کهگیلویه و بویراحمد دغدغه افزایش دانش حقوقی دانش آموزان را دارد
دادگستری کهگیلویه و بویراحمد دغدغه افزایش دانش حقوقی دانش آموزان را دارد
معاون فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه دغدغه افزایش دانش حقوقی دانش آموزان را داریم، گفت: ریشه بسیاری از مشکلات، نارسایی‌ها، تخلفات و جرائم ناشی از ناآگاهی افراد از قوانین است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سید عیسی حسنی در همایش آموزشی ارتقاء سطح آگاهیهای حقوقی دانش آموزان و فرهنگیان در هنرستان کشاورزی آیت الله ملک حسینی اظهار داشت: عدم آشنایی با قوانین و مسائل حقوقی سبب بروز بسیاری از مشکلات و آسیبهای اجتماعی در جامعه میشود.

وی با بیان اینکه آشنایی دانش آموزان با قوانین و مسائل حقوقی در دوران تحصیل ضروری است، عنوان کرد: تمام افراد جامعه در برابر قانون یکسان وملزم به رعایت آن هستند و باید بدانند ریشه بسیاری از مشکلات و نارساییها، تخلفات و جرایمی که در جامعه روی میدهد ناشی از ناآگاهی افراد از قوانین جاری بوده که محتوای برخی از پروندههای قضایی نیز این وضعیت را نشان میدهد.

حسنی ابراز کرد: قوه قضاییه یکی از ارکان نظام اسلامی بوده و رسالت خطیری را در جامعه بر عهده دارد که علاوه بر رسیدگی به پروندههای قضایی اقدامات موثری را در زمینههای فرهنگی و آموزشی برای پیشگیری از وقوع جرم در جامعه انجام میدهد که یکی از این اقدامات مهم تفاهم نامه با آموزش وپرورش در راستای دانش افزایی حقوقی دانش آموزان و فرهنگیان است.

وی با تشریح نمونههایی از پروندههای قضایی و تحلیل چگونگی ارتکاب جرم در آنها خطاب به دانش آموزان گفت: در انجام تمام کارها کمی تامل کنید و رضای خداوند را در نظر بگیرید تا خدای ناکرده با یک حرکت نسجیده جرمی مرتکب نشوید.

خبر جدید  آزادی 55 زندانی غیر عمد در استان

حسنی خاطرنشان کرد: امروز افراد کم وسن سال زیادی در زندانها یا کانونهای اصلاح و تربیت به دلیل عدم شناخت و آگاهی از عواقب اعمال و رفتار خویش بسر میبرند که اگر کمی دقت در رفتار خویش میکردند به چنین سرنوشتی مبتلا نمیشدند.

وی با اشاره به فعالیت جوانان و نوجوانان در شبکه های فضای مجازی ادامه داد: هر عملی و سخنی که در عالم حقیقی جرم است در فضای مجازی نیز میتواند جرم محسوب شود که با این شرایط باید دانش آموزان در عرصه فضای مجازی هوشمندانه و با تامل عمل کنند.

معاون فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بازنشر پیام توهین یا تهدید آمیز، عکس و فیلمهای مبتذل و نامناسب در فضای مجازی جرم بوده و قابل رصد و پیگیری است.

حسنی فضای مجازی را در عصر ارتباطات و اطلاعات یک نعمت دانست و خاطرنشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب ثواب کار مفید و تاثیر گذار در فضای مجازی را مثل انجام مستحبات دانسته است که اگر از این شبکههای مجازی در مسیر درست و مثبت استفاده کنیم به طور حتم برای رشد و آگاهی و دانش افزایی تمام افراد مفید است.

وی دود قلیان به ویژه قلیانهای میوهای را دروازه ورود به مواد مخدر بین دانش آموزان دانست و ادامه داد: دانش آموزان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی باید با شناخت آسیبهای اجتماعی و عدم دوستی و رفاقت با کسانی که در دوستیها ظاهری آراسته اما فریبنده دارند و نابودی زندگی جوانان ما را هدف گرفتهاند دست دوستی و رفاقت ندهند و با هوشمندی عمل کنند.

خبر جدید  جانمایی نامناسب و غیر استاندارد پل های هوایی شهر یاسوج+فیلم

حسنی افزود: خوشبختانه با همکاری آموزش وپرورش استان قضات برجسته در مدارس مختلف در سطح استان برای آگاهی بخشی به دانش آموزان در سال تحصیلی حضور پیدا میکنند که بررسیها نشان میدهد که بازخورد خوب و تاثیر گذاری داشته است.

وی دانش آموزان را به رعایت نظم و انضباط، تقوای الهی و احترام به معلمان توصیه کرد و از آنان خواست با خوب درس خواندن برای رسیدن به آیندهای بهتر وزیباتر تلاش کنند.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد