19:14:58 - دوشنبه 25 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خطر سیلاب بیخ گوش پایتخت‌نشینان/ دانشگاه آزاد در حالت آماده‌باش
خطر سیلاب بیخ گوش پایتخت‌نشینان/ دانشگاه آزاد در حالت آماده‌باش
بارندگی شدید در حالی ۲۵ استان کشور را درگیر سیلاب شدید کرده که پایتخت‌نشینان نیز در حال آماده‌باش هستند تا در زمان وقوع سیلاب به آن واکنش مناسب نشان دهند.

به گزارش گروه استانهای خبرنگارخبرگزاری آنا، کمتر کسی فکر میکرد که بارش رحمت الهی که منجر به ایجاد سیلاب در استانهای شمالی کشور شده بود بهسرعت گسترش یافته و ۲۵ استان را درگیر خود کند.

بارش باران طی روزهای گذشته موجی از سرور و خوشحالی را بین مردم استانهای مختلف ایجاد کرده است و مسافران نوروزی نیز که از فرصت تعطیلات نهایت بهره را برده، بار سفر بسته و عازم استانهای مختلف شدهاند با مهمان ناخواندهای مواجه شدند که کار را برای آنان دشوارتر کرد.

طبق اخبار رسیده، بسیاری از مسافران نوروزی که به مناطق شمالی کشور سفر کردهاند، راه خود را به سمت استانهای جنوبی کج کردهاند تا بلکه از سیلابهای احتمالی در امان باشند.

امروز اما سیل مهمان ناخوانده شیرازیها هم بود و شدت این سیل به حدی بود که موجب واژگونی اتومبیلها شد و در این بین ۱۷ نفر جان خود را از دست دادند.

برایناساس،رئیس سازمان اورژانس کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به خسارت سیل در شیراز اظهار کرد: بر اثر این سیلتاکنون ۱۷ نفر کشته و ۷۴ نفر دیگر مصدوم شدهاند.

پیرحسین کولیوند اضافه کرد:اورژانس شیراز متشکل از ۱۷ آمبولانس در حال امدادرسانی به مصدومان است.

بلافاصله بعد از وقوع سیلاب در شیراز، از سویمدیرکل مدیریت بحران استان فارس دستور تشکیل جلسه فوری بحران داده شد و استاندار فارس نیز از مردم شیراز خواست تا از منازل خود خارج نشوند.

* خطر سیلاب بیخ گوش پایتختنشینان

وقوع سیل در استانهای گلستان، مازندران و خراسانشمالی ستاد بحران سایر استانها را در آمادهباش کامل قرار داد تا برای مقابله با بحرانهای احتمالی در دسترس باشند.

خبر جدید  خسارت ۱۰۸۰ میلیارد تومانی سیل به کهگیلویه و بویراحمد

یکی از این استانها، تهران بود و پایتختنشینان که در روزهای گذشته شاهد بارش رحمت الهی بودند، خطر را حس کردهاند و برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی آماده هستند.

طبق آخریناطلاعات کسبشده، فرودگاه مهرآباد تهران نیز بسته شده و تا اطلاع ثانوی هیچ پروازی از این فرودگاه انجام نخواهد شد و این موضوع بیارتباط به بحران احتمالی سیلاب نیست.

* آمادهباش دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به سیلزدگان

دانشگاه آزاد اسلامی نهادی است که همواره در زمان بحران پا به پای سایر ارگانها و نهادها برای امدادرسانی به مصدومان و حادثهدیدگان از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.

در موضوع سیل اخیر نیز این دانشگاه به رسالت خود به خوبی عمل میکند و اماکن خود را در اختیار مسافران نوروزی قرار داده است و از سوی دیگر برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با تشکیل ستاد بحران درصدد امدادرسانی به مصدومان و حادثهدیدگان سیل اخیر هستند.

مهمان ناخوانده به یاسوج هم رسید/ زندگی مردم روی آب

بارندگیهای سیلآسا در استانکهگیلویه و بویراحمد موجبآبگرفتگی شدید محورهای مواصلاتی شده و تردد برای عابران را غیرممکن کرده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه مردم تا اطلاع ثانوی از سفر نوروزی خودداری کنند، مطرح کرد: استانداران و مدیران ارشد استانی موظف شدهاند تا مهار کامل سیلاب در استان خود حضور داشته باشند تا میزان تلفات ناشی از سیل به حداقل ممکن برسد.

انتهای پیام/۴۰۷۸/پ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد