20:34:48 - شنبه 1 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خرید ۱٫۹ میلیاردی تجهیزات برای حاشیه‌نشین‌‌های کهگیلویه‌وبویراحمد
خرید ۱٫۹ میلیاردی تجهیزات برای حاشیه‌نشین‌‌های کهگیلویه‌وبویراحمد
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات در مناطق حاشیه‌نشین این استان خبر داد.

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از استانداری کهگیلویه و بویراحمد، محمدکاظم نظری در نشست ستاد ساماندهی آسیبهای اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد به تأکید مقام معظم رهبری بر حل معضلات اجتماعی اشاره و اظهار کرد: رویکرد دولت پیگیری توصیههای مقام معظم رهبری در حل مشکلات اجتماعی است.

وی عنوان کرد: دولت با وجود همه فشارهای اقتصادی در این زمینه نه تنها کم نگذاشته؛ بلکه هرساله میزان این اعتبارات را نیز افزایش میدهد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هرکدام از دستگاههای اجرایی بهصورت مجزا اعتباراتی در حوزه آسیبهای اجتماعی دریافت میکنند، افزود: حوزه اجتماعی نیز در قالب عقد قرارداد با سمنها و تخصیص اعتبار به این سازمانهای مردمنهاد کارهای مهمی در راستای پیشگیری و مقابله با این آسیبها انجام داده است.

نظری به اجرای ۵۰۰ برنامه از سوی دفتر امور اجتماعی و سمنها برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اشاره و بیان کرد: برخی افراد گاهی فقط نیمه خالی لیوان را میبینند و مسائل را بدتر از آن چیزی که است، جلوه میدهند.

وی به موضوع ترک تحصیل و خودکشی تعدادی از دختران دیشموکی اشاره کرد و گفت: اکنون مهمترین راهبرد ما در این قضیه باید آسیبشناسی موضوع و کمک به حل مشکلات باشد و نباید با نظرات غیرکارشناسی بدبینی را در جامعه ترویج دهیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمدافزود: بهطور قطع مشکلات ساختاری و ضعف به تبع مشکلات کشور در این استان نیز وجود دارد و با توجه به محرومیتها انتظار میرود قضاوتها عادلانه باشد.

نظری تأکید کرد: اصحاب رسانه در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و آگاهسازی جامعه میتوانند نقش مؤثری ایفا و در این مسیر ما را یاری کنند.

خبر جدید  تحقق۲۷هزار دیدار با جامعه ایثارگری/ پرداخت تسهیلات اشتغالزایی

وی به حاشیهنشینی در اطراف شهرهای یاسوج و دهدشت اشاره و تصریح کرد: یکی از دلایل به وجودآمدن این حاشیهنشینیها شاید نهادینهنشدن و لزوم اجرای طرحهای جامعه شهری در استان بوده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمدبا بیان اینکه افزون بر یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات در مناطق حاشیهنشین اختصاص یافته است، عنوان کرد: ضمن قدردانی از تلاشهای خیران و نوسازی مدارس، مسئولان مربوطکالاهای موردنیاز را خریداری کرده و با نظارت حوزه اجتماعی استانداری بین مناطق حاشیهنشین توزیع شود.

نظری تأکید کرد: انتظار میرود حضور اورژانس اجتماعی در مناطق حاشیهنشین پررنگتر باشد و اعضای سمنها، دستگاههای فرهنگی و ورزش و جوانان با برنامهریزی هدفمند به صورت مستمر و فعال در این مناطق خدماترسانی کنند.

وی با تأکید بر اینکه نباید سیاهنمایی کرد، گفت: کارشناسان وضعیت رشد یا کاهش آسیبهای اجتماعی را دقیق رصد و ارزیابی کنند و مطابق با واقعیت مستندسازیهای لازم را تهیه و در نشستهای بعدی در این کارگروه ارائه دهند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمدافزود: دستگاههای مرتبط نیز به صورت مستمر گزارش عملکرد خود را ارائه دهند و بر نحوه توزیع این کالاها در مناطق حاشیهنشین نظارت جدی داشته باشند.

حجتالاسلام سید ابوالفتح میرمحمدی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست اظهار کرد: پایان تیر آخرین فرصت برای هزینهکرد این اعتبارات است.

وی عنوان کرد: علوم پزشکی موظطف به برپایی کارگاه سلامت در مناطق حاشیهنشین است و ورزش و جوانان و فنی و حرفهای هرکدام بنا بر رسالت سازمانی و کاری خود نیز به خدماتدهی بپردازند.

خبر جدید  آموزش‌های فنی و حرفه‌ای رایگان در بهمئی

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/


منبع :: خرید ۱٫۹ میلیاردی تجهیزات برای حاشیه‌نشین‌‌های کهگیلویه‌وبویراحمد

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات