2:47:09 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خروج گندم از کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد
خروج گندم از کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نزدیک‌شدن فصل برداشت گندم و جو از مزارع گفت: خروج گندم و جو از استان ممنوع و مصداق قاچاق است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، الیاس تاجالدینی در نشست ستاد برداشت محصولات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: طبق پیشبینیهای انجامشده و با توجه به بارش بیسابقه رحمت الهی ۱۷۰ هزار تن گندم از ۱۰۰ هزار هکتار مزارع دیم و آبی این استان امسال برداشت میشود.

وی با بیان اینکه پیشبینی میشود امسال ۷۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز مردم استان خریداری و ذخیره سازی شود، عنوان کرد: همچنین برداشت ۳ هزار و ۲۱۹ تن کلزا از سطح زیر کشت یکهزار و ۷۴۷ هکتار و ۴۴ هزار تن جو از ۳۲ هزار و ۷۴۰ هکتار سطح زیر کشت، برداشت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: قیمت گندم معمولی یکهزار و ۷۰۰ تومان، گندم دروم یکهزار و ۸۵۰ تومان و کلزا ۳ هزار و ۴۸۹ تومان تعیین شده است.

تاجالدینی از پیشبینی ۶ مرکز خرید محصولات کشاورزی از جمله گندم در شهرستانهای مختلف خبر داد و افزود: با اتحادیه کمباینداران استان فارس مکاتبات لازم انجام شده و بعید میدانم در زمینه تأمین کمباین و سوخت مورد نیاز آنها مشکلی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: خروج گندم از استان ممنوع بوده و انتظار میرود نیروی انتظامی در زمینه جلوگیری از خروج گندم با هدف قاچاق و نظارت بر حملونقل و تردد کمباینها قاطعانه ورود کند.

خبر جدید  حوزه ارتباطات استان های کمتر برخوردار کشور توسعه می یابد

تاجالدینی با تأکید بر اینکه ضروری است بانک کشاورزی بهای گندم تحویلی را بابت بدهیهای قبلی کسر نکند، ادامه داد: فرمانداران کمک کنند که خرید گندم بهخوبی انجام و از خروج گندم مازاد جلوگیری شود.

انتهای پیام/ت*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
تبليغات
بانک پاسارگاد